Sklep internetowy kolejnym źródłem dochodu dla blogerów

Społeczność internetowa z roku na rok, z miesiąca na miesiąc a obecnie już z dnia na dzień rośnie w siłę. Każdego dnia do tego grona dołącza cała masa nowych użytkowników. W sieci szukamy informacji, robimy zakupy i coraz częściej wyrażamy sami siebie. Nic zatem dziwnego, że w ostatnich latach tak popularne stało się prowadzenie bloga. Jest to bowiem dla niektórych osób hobby, dla innych sposób na życie a dla jeszcze innych forma własnego biznesu. Aby jednak blog stał się intratnym źródłem dochodów trzeba poświęcić mu wiele czasu i pracy. Niezbędna będzie też odpowiednia wiedza i kreatywność.

Prowadzenie bloga to tylko z pozoru rzecz łatwa. Najbardziej popularni blogerzy kształcą się bowiem każdego dnia. Każdego dnia zdobywają odpowiednią wiedzę, którą potem kierują do wybranego odbiory, każdego dnia szukają też inspiracji i niekiedy wiele poświęcają, aby wpis na blogu był interesujący dla dużego grona czytelników. Z czasem, gdy blog jest już popularny wśród większego grona blogerzy mają szansę zarobić na nim niemałe pieniądze.

Większa część zarobków wynika z publikowania reklam oraz postów sponsorowanych, rozwijając się jednak osoby takie stają się marką samą w sobie i wtedy najczęściej decydują się na założenie własnego sklepu internetowego, jako kolejnego źródła dochodów.
Kiedy nadchodzi czas na własny sklep internetowy?

W działalności każdego bloggera przychodzi taki moment, kiedy dochodzi on do wniosku, że na stworzonych przez siebie treściach i na zdobytej wiedzy mógłby zacząć więcej zarabiać. Najczęściej zatem bloggerzy zaczynają sprzedawać w pierwszej kolejności szkolenia odnoszące się do tematyki, z jaką związany jest prowadzony przez nich blog, wpisy w formacie cyfrowym czy samodzielnie stworzone filmy.

Dopiero z czasie i dopiero najbardziej znani wśród społeczności internetowej blogerzy są w stanie sprzedawać na przykład książki własnego autorstwa, czy produkty sygnowane swoim nazwiskiem. Najczęściej jednak osoby takie prowadzą sprzedaż produktów bezpośrednio związanych z tematyką ich bogów, np. z blogiem o tematyce dziecięcej może być z powodzeniem powiązany sklep z artykułami dla niemowląt etc.

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga już o wiele więcej czasu i umiejętności. Trzeba pamiętać, iż sama witryna to nie koniec. Sprzedany towar lub usługę należy odpowiednio wypromować, spakować oraz dostarczyć do klienta.

Jak promować sklep na blogu?

Zakładając sklep internetowy każdy blogger powinien pamiętać, aby stworzyć ową witrynę handlową w taki sposób, aby była ona z danym blogiem kojarzona i spójna. Zarówno bowiem blog będzie promował sklep, jak i na odwrót. Dobrze zatem nadać obu stronom podobne nazwy i podobną szatę graficzną. Na sklepie natomiast powinien znajdować się link do bloga a na blogu linki do sklepu i znajdujących się w nim produktach. Pamiętać należy również, aby nie przesadzić z tą promocja.

Umieszczając bowiem na blogu zbyt wiele reklam możemy zatracić jego pierwotny charakter. Niektórzy blogerzy sprzedają określone produkty promując je wyłącznie na swoich blogach inni korzystają z witryn zewnętrznych.

Wśród bardzo w ostatnim czasie popularnych blogerów znajdują się między innymi dwie gwiazdy fitness, które swą działalność promują właśnie na blogach i one również zarabiają w dużej mierze dzięki założonym przez siebie sklepom internetowym, w których kupić można zarówno zdrowe produkty spożywcze sygnowane ich nazwiskami, płyty z programami treningowymi a także usługi, np. spersonalizowana dietę czy obozy sportowe.

W sieci jest wiele takich przypadków. Najczęściej jednak realne możliwości zarobkowe dają sklepy osób już w Internecie rozpoznawalnych, które przez miesiące ciężkiej pracy i aktywności pozyskały sobie wiernych fanów.

Czy to jest legalne?

Każdy blogger powinien jednak pamiętać, iż w momencie kiedy zaczyna on czerpać ze swojego hobby adekwatne korzyści, musi je zarejestrować. Sklep internetowy już absolutnie wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej a wszystkie sprzedawane produkty i usługi musza być opodatkowane.

W sieci nikt teraz nie jest już anonimowy, więc nie ma co liczyć na większe zyski mniejszym kosztem. Niezarejestrowanie takiej działalności może się niestety skończyć fatalnie a utracone dobre imię i popularność będą trudne do odbudowania.

Pilnowanie zatem progów zarobkowych oraz przepisów to absolutna konieczność, jeżeli dana osoba chce na swoim blogu zarabiać i traktuje go jako poważne źródło dochodów. Niestety, podobnie jak w przypadku każdej innej działalności, niesie to za sobą bardzo często konieczność podzielenia się zarobkami z fiskusem.

Reasumując, blogowanie może być doskonałym pretekstem oraz zalążkiem prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa handlowo-usługowego. Znani blogerzy nie ukrywają, iż chętnie czerpią zyski ze swojej popularności, na którą zresztą nierzadko ciężko pracowali. W dobie internetu, kiedy spora część życia społecznego toczy się w sieci założenie sklepu internetowego, jako kolejnego źródła dochodów stanowi jedyną i właściwą kolej rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *