Snapchat na giełdzie leci w dół

Na początku był wspaniały debiut. Inwestorzy zarobili 40% na aplikacji. Później pojawiły się spadki, ale aplikacja i tak wyceniana jest powyżej 17 dol. które były na początku debiutu.

W poniedziałek akcje Snapchat Inc. spadły o 12%, a we wtorek o prawie 10%. Cena akcji nadal wynosi więcej niż 17 dolarów z IPO, ale nie wiadomo jak to długo potrwa.

Kiedyś Facebook też tracił na wartości. Kurs akcji podtrzymywany jest brak iem możliwości sprzedaży papierów wartościowych przez część pracowników i inwestorów. Zobaczymy co się stanie kiedy będą mieli tą możliwość.

Zadziwiające jest, że aplikacja która przynosi straty wyceniana jest na 24 mld dol. Rok temu Snapchat przyniósł 514 mln dol. strat, a w 2015 roku 372 mln. było pod kreską.

Snapchat ma teraz silną konkurencję od kiedy Facebook skopiował jego funkcje. W planach aplikacja chce zarabiać na geofiltrach, sponsorowanych efektach i filtrach, historiach na żywo i na dziale Discover. Sponsorowane filtry kosztują 450 tys. dol. za jeden dzień. Możemy je zobaczyć np. przy premierach filmów. Użytkownicy z całego świata nakładają filtry z efektem z filmu na swoje twarze i dzielą się nimi ze znajomymi.

Zobaczymy czy Snapchat będzie dalej innowacyjny i czy sprosta konkurencji w postaci Facebooka.

4.5/5 - (ilość ocen: 89)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.