Spłata długu okiem windykatora

Spłata długu

Jeśli masz dług, z którym przestałeś sobie radzić, jest duże prawdopodobieństwo że twoje zobowiązanie przejmie firma zajmująca się odzyskiwaniem tego typu zobowiązań. Sprawdź, jak najlepiej się zachować w takiej sytuacji, aby pozbyć się długu raz na zawsze.

Masz zobowiązania, których nie spłacałeś w terminie? Jeśli twój dług przejął windykator, nie ma powodu do paniki. Masz szansę sprawnie pozbyć się długu, jeśli będziesz przestrzegać kilku zasad. Sprawdź, jak wyglądają zachowania dłużników widziane okiem windykatora, a bez problemu spłacisz swoje pożyczki.

Mam dług i co dalej?

Jeśli nie radzisz sobie ze spłatą zobowiązań na czas, możesz zrobić kilka rzeczy które poprawią albo pogorszą twoją sytuację. Jedną z najczęściej podejmowanych strategii i niestety jednocześnie jedną z najmniej skutecznych jest chowanie głowy w piasek i udawanie, że nie ma problemu. Tak dzieje się, gdy pod wpływem stresu dłużnik wpada w panikę i obawia się najgorszego.

Nie jest to dobra metoda działania, gdyż w ten sposób  robi się bardzo niekorzystne wrażenie na wierzycielu. Ten ma wtedy pełne podstawy by przypuszczać, że nie masz zamiaru wywiązać się ze swoich zobowiązań. O wiele lepiej w oczach windykatora będzie wyglądała osoba, która samodzielnie wychodzi z inicjatywą kontaktu i dzwoni, przyznając: „mam dług i szukam sposobu, by się go pozbyć”.

Nie wpadaj w panikę

Co robić, jeśli dostałeś list od wierzyciela? Najlepiej o razu, bez zbędnej zwłoki zadzwonić do niego i ustalić harmonogram spłaty. Windykator o wiele łaskawszym okiem patrzy na tych dłużników, którzy samodzielnie wychodzą z inicjatywą i aktywnie szukają rozwiązań.

Przekonała się o tym pani Ewa z Wrocławia, która miała problemy ze spłatą kredytu samochodowego: „Zawsze marzyłam o zakupie nowego auta prosto z salonu. By spełnić moje marzenie, zaciągnęłam pożyczkę gotówkową, ale szybko okazało się że nie stać mnie na jednoczesne spłacanie wysokiej raty i utrzymywanie samochodu. Kiedy dostałam list od firmy windykacyjnej, miałam najgorsze myśli. Od razu chwyciłam słuchawkę i zadzwoniłam, przyznając że mam dług który wymknął się spod kontroli. Ku memu zdziwieniu, pani windykator była bardzo miła i od razu zaproponowała ugodę, a ja nadal jeżdżę moim autkiem”.

Na każdy problem jest rozwiązanie

Spróbuj wynegocjować taką wysokość raty, na którą będzie cię stać. To o wiele lepsze rozwiązanie, niż wizyta komornika.

Przekonał się o tym pan Mirosław ze Szczecina, który z powodu utraty pracy popadł w długi: „Sam skontaktowałem się z firmą, która oferuje pomoc w zadłużeniu i dzięki temu bez problemu spłacam swoje zobowiązania w niskich ratach. Gdyby nie pomoc, komornik już dawno zająłby mój majątek”.

To bardzo ważne, aby wykazywać się aktywną postawą i inicjatywą podczas procesu spłacania długów.

Spłata długu okiem windykatora
4.3 (86.67%) 24 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Nie da się ukryć, że na dobre zawitała do nas…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Monstroid2 template szablon
10 motywów premium dla WordPress w 2018 roku
responsywny-motyw-wordpress-67570-na-temat-edukacja_67570-original
5 darmowych motywów WordPress które wyglądają jak premium
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
dźwig
Wynajem dźwigów, czyli pomysł na dochodowy biznes
nawyki
Te 8 nawyków sprawi, że Twoje życie staje się mądrzejsze
gadżety turystyczne i na plaże
Gadżety dla hotelu – czym uraczyć turystów
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Pożyczka pod zastaw samochodu
Inwestowanie nie jest tylko dla mężczyzn
Inwestowanie w nieruchomości
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący