10 szablonów WordPress premium które świetnie wyglądają, a są darmowe

10 szablonów WordPress premium które świetnie wyglądają, a są darmowe

Wiele dostępnych powszechnie darmowych szablonów WordPress wbrew powszechnym opiniom w niczym nie są gorsze od tych płatnych, często bardzo drogich, niczym się jednak nie wyróżniających. W tym konkretnym przypadku tani ( a raczej darmowy) wcale nie oznacza gorszy.

Te darmowe szablony świetnie sprawdzą się dla laików, którzy swoją przygodę z takim sposobem zarządzania treścią dopiero zaczynają. Jeszcze kilka lat wstecz takie szablony użyteczne były tylko przy tworzeniu i prowadzeniu wszelkiego rodzaju blogów.

Dziś powoli zaczyna ulegać to zmianie bowiem szacuje się że na dzień dzisiejszy niespełna 30% wszystkich internetowych stron w mniejszym lub większym stopniu korzysta z szablonów WordPress.

Poniżej znajduje się lista 10 najlepszych darmowych szablonów które z pewnością ułatwią pracę zarówno przy tworzenia bloga jak i własnych stron internetowych. Nie jest to ranking gdzie numer 1 oznacza najlepszy a 10 najsłabszy, bowiem wszystkie są mniej więcej o podobnej jakości, zatem kolejność numeracji jest przypadkowa.

1. Great

To ciekawy szablon o bardzo bogatej gamie kolorystycznej, świetnie będzie więc wyglądał na ”artystycznych” blogach czy stronach internetowych. Projektant dostosował go tak, by jak najefektywniej dzięki niemu można było zarabiać na wszystkich reklamach jakie bardzo często widzimy surfując po dowolnych stronach internetowych.

2. Deadline

Szablon ten swoje zastosowanie powinien mieć tylko na tych stronach, gdzie występuje bardzo dużo treści. Tekst dzięki niemu staje się bardziej czytelny, wzornictwo jest intuicyjne. Na takich stronach można zauważyć, że tekst bardzo często pojawia się w dwóch kolumnach ( rzadko spotykany motyw na blogach). Na górze szablonu zawsze jest miejsce na umieszczenie boxu z reklamą – dzięki temu to kolejny szablon do wykorzystania który pozwoli na zarobek dzięki prezentowaniu spotów reklamowych przy każdym wejściu na stronę internetową/bloga.

3. Marlin Lite

Klasyczny przykład szablonu do bloga, gdzie wszystkie stare i nowo dodane posty umieszczane są w specjalnym obramowaniu. W tym konkretnym wypadku użytkownik ma do dyspozycji nie jedno, a dwa paski menu. Poza głównym dostępne jest również górne, gdzie zawarte mogą być jakieś drobne wskazówki czy informacje. Marlin Lite posiada dwie wersje ( obie bezpłatne) : podstawową oraz premium – specjaliści zdecydowanie polecają skorzystać z tej drugiej wersji bowiem ma znacznie więcej ciekawszych opcji niż ta pierwsza. Jeśli dobrze się przyjrzymy zauważymy że wiele sklepów internetowych korzysta z nieco rozbudowanej wersji tego szablonu WordPress.

4. Hexo

Bardzo minimalistyczny, nie ma w nim zbyt wielu opcji, dlatego świetnie nada się do pracy dla każdego kto ceni sobie nade wszystko minimalizm. Wydawać by się mogło że jest bardzo chaotyczny i nieuporządkowany. Jednak to tylko złudzenie, bowiem perfekcyjnie dopracowany jest niemal w każdym aspekcie.

5. Illdy

Niekiedy nazywa się go szablonem początkujących firm. Jest darmowy i przy tym bardzo funkcjonalny i czytelny w swoim wyglądzie. Dzięki wyznaczonym miejscom na pewne elementy świetnie nada się na ”internetową wizytówkę”. Korzystając z opcji będziemy mieli możliwość stworzenia portfolio, rozmaitych liczników do badań statystycznych, miejsce na opinie klientów oraz współpracowników, formularz kontaktowy i wszystkie inne dane niezbędne do przedstawienia i ułatwienia kontaktów na linii firma – klient. Dodatkowym jego atutem jest ładna i miła dla oka grafika.

6. BookRev Lite

To szablon dostosowany w zasadzie wyłącznie do blogów, których tematyka opiera się na recenzjach książek. Posiada slider, czyli swoistą ”internetową karuzelę” zmieniającą co kilka sekund zdjęcia promujące najciekawsze elementy powiązane z tematyką bloga czy danej strony internetowej.

7. Hueman

Szablon należący do grupy tych z których użytkownicy WordPress korzystają najczęściej i najchętniej. Dane statystyczne pokazują, że na dzień dzisiejszy korzysta z niego znacznie ponad 70 000 stron internetowych i blogów. Pozwala na umieszczanie dużej ilości treści i rozmaitych zdjęć pomagając w ich czytelnym rozmieszczeniu tak, by dany użytkownik nie miał problemu ze znalezieniem żadnych istotnych informacji.

8. Prolog

Szablon dedykowany firmom lub indywidualnym przedsiębiorcom. Być może grafika nie powali nikogo na kolana, za to jest bardzo czytelny jeśli chodzi o umieszczane w nim treści. Dzięki wszystkim zawartym w nim opcjom autor przedstawia się z jak najlepszej strony. Szablon zawiera miejsca na liczne odnośniki np. do portali społecznościowych lub innych stron bezpośrednio powiązanych z autorem.

9. Zillah

Prosty i minimalistyczny. Bardzo dobry szablon dla każdego, kto po raz pierwszy w sowim życiu podejmuje się stworzenia własnej strony internetowej. Jeden wpis w nim po obramowaniu zajmuje całą szerokość strony.

10. Colormag

Szablon wykorzystywany przez Zarobko.pl i wiele internetowych dzienników (tych mniej znanych, te większe i bardziej popularne wykorzystują jego drogą i mocno rozbudowaną wersje). Swobodnie można umieszczać w nim dużą ilość artykułów, przy czym dostęp do wszystkich i ich czytelność stoją na zadowalającym poziomie. Często wspomaga on tworzenie internetowych gazetek szkolnych.

4.7/5 - (ilość ocen: 15)

2 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 22 stycznia 2018 o 17:16

    Kilka motów znam. Dzięki za zestaw!

    Odpowiedz
  • 13 lutego 2019 o 19:57

    Dobrze, że większość tych motywów wordpress pl dalej jest odnawiana.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.