Sztuczna inteligencja w biznesie

robot

O sztucznej inteligencji mówi się coraz częściej. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że jej wdrożenie jest już tylko kwestią czasu. Sztuczna inteligencja może ułatwić wiele aspektów naszego codziennego…

O sztucznej inteligencji mówi się coraz częściej. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że jej wdrożenie jest już tylko kwestią czasu. Sztuczna inteligencja może ułatwić wiele aspektów naszego codziennego funkcjonowania jednak największą rewolucję za jej sprawą odczuje biznes. Sztuczna inteligencja w firmie to zmiana, na której nadejście warto się jak najwcześniej przygotować.

Sztuczna inteligencja firmie – korzyści z inteligentnego przetwarzania danych

Obecnie żyjemy w epoce informacyjnej, w której codziennie generowane są olbrzymie ilości danych. Dane te nie powinny zostać zmarnotrawione, lecz odpowiednio wykorzystane, aby ich posiadanie mogło przynieść firmom wymierne korzyści. Temu zadaniu służy właśnie sztuczna inteligencja. AI w biznesie jest obecnie wykorzystywana głównie pod postacią uczenia maszynowego. Machine learning pozwala bowiem na przetwarzanie, analizowanie oraz przekształcanie zgromadzonych danych w przydatne informacje oraz praktyczną wiedzę, które mogą następnie zostać z powodzeniem wykorzystane w marketingu oraz biznesie.

Coraz więcej firm widzi ogromne szanse, jakie stawia przez nimi sztuczna inteligencja i decyduje się już teraz wykorzystać ją w swojej działalności. AI w marketingu oraz biznesie pozwala bowiem na analizowanie oraz wyciąganie odpowiednich wniosków z posiadanych przez firmę informacji oraz uzyskanie dzięki tej wiedzy przewagi nad konkurencją, która tych nowoczesnych rozwiązań nie wprowadziła jeszcze w życie. Więcej o tym, jak ogromną rolę sztuczna inteligencja może odegrać w nowoczesnym biznesie można przeczytać na Aibusiness.pl.

AI w biznesie – co może zmienić jej wprowadzenie?

Wiele osób słysząc o AI w biznesie zadaje sobie podstawowe pytanie, czemu właściwie ma służyć sztuczna inteligencja w firmie. Otóż, wprowadzenie AI w marketingu i biznesie może znacząco zwiększyć wydajność działania przedsiębiorstw oraz podnieść skuteczność ich działań reklamowych. Sztuczna inteligencja w firmie może także przejąć za pracowników wykonywanie części powtarzalnych zadań, co w efekcie pozytywnie wpłynie na jej funkcjonowanie oraz pozwala obniżyć koszty utrzymania się na rynku.

Aktualnie, AI w biznesie jest wykorzystywana głównie w takich obszarach, jak rozpoznawanie twarzy, przetwarzanie obrazów oraz informacji, rozpoznawanie mowy oraz tworzenie wirtualnych asystentów. Sztuczna inteligencja w firmie jest używana także do tworzenia autonomicznych pojazdów oraz robotów, które doskonale sprawdzają się w procesach produkcyjnych zastępując pracę ludzi. AI w marketingu to także potężne narzędzie, którego roli nie sposób nie docenić. Sztuczna inteligencja już dziś wykorzystywana jest bowiem do przygotowywania najskuteczniejszych kampanii marketingowych oraz ich wdrażania. Nie ulega wątpliwości, że jej znaczenie z roku na rok będzie rosło.

Sztuczna inteligencja w firmie – jak być z nią na bieżąco?

Sztuczna inteligencja w biznesie to dziś jeden z najbardziej aktualnych oraz budzących największe zainteresowanie tematów, nie tylko wśród ludzi biznesu. Jej rozwój jest jednak na tyle szybki, że aby być z nią na bieżąco warto regularnie czytać nowinki ze świata AI. Możemy to zrobić za pośrednictwem portalu poświęconego sztucznej inteligencji w biznesie i marketingu. Na https://aibusiness.pl znaleźć można bowiem wszystkie najbardziej aktualne informacje na temat AI oraz kierunków jej rozwoju w biznesie i codziennym życiu.

Sztuczna inteligencja w biznesie
4.8 (95%) 12 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Ponad 8 mln Polaków posiada kredyty konsumpcyjne, z czego większość…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Design
Design w biznesie się opłaca
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast