Tanie linie lotnicze z dodatkowymi opłatami

W tanich trasach można zarezerwować bilet do Barcelony lub Mediolanu za 100zł. Jeśli pasażer chce przywieźć dużą walizkę, wybrać miejsce na pokładzie lub po prostu zapłacić za bilet, musi ponosić dodatkowe koszty. Wysokość takich opłat może wynosić 250ł.

Tanie linie lotnicze i opłaty dodatkowe

Warunki, jakie tradycyjne wagony są standardowe dla tanich przewoźników uważane są za wygodne i za wysokie. Większość musi zapłacić za dodatkowy bagaż. W niskich kosztach możesz wziąć małą torbę do 10 kg na pokładzie, co nie stanowi problemu podczas krótkich wyjazdów.

Jeśli jednak podróż trwa dłużej i wymaga więcej niż jednej rzeczy, musisz za nią zapłacić. – W poza sezonem na dużą walizkę pobierana jest opłata w wysokości 136 zł, ale w sezonie wakacyjnym może wzrosnąć do 220zł w jedną stronę.

Miejsca w tanich liniach nie są ponumerowane. Jeśli pasażer chce wybrać jego lokalizację na pokładzie – chce siedzieć przy oknie, latać z dzieckiem i chce być blisko toalety lub nie lubi latać na skrzydle, wtedy powinien kupić priorytet samolotu. Dla takiej wygody zapłaci od 20 do 49 zł. W niektórych liniach istnieje również możliwość zakupu dodatkowego miejsca na nogi, co kosztuje pasażera 46zł.

Za dokonywanie płatności za pośrednictwem Internetu lub telefonu, pasażer musi zapłacić w większości przypadków – od 23 do 45zł, jest to jednak najbardziej korzystny sposób. Te same opłaty na lotnisku lub przed wejściem do samolotu są co najmniej dwa razy wyższe.

Co więcej, tani przewoźnicy zazwyczaj lecą z lotnisk, w odległości 2 godzin od Barcelony, Mediolanu czy Paryża. Jeśli pasażer zdecyduje się lecieć, musi zostać obciążony opłatą za dojazd do miasta docelowego. Jest to około 40 zł w jedną stronę, co dodatkowo zwiększa koszt całej wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *