Test osobowości – dla osób które chcą poznać siebie lepiej

droga

Twoja osobowość odzwierciedla to, jak myślisz, co lubisz, dlaczego mówisz w określony sposób itp. Każdy mały szczegół, który pokazujesz o swoim wewnętrznym ja, staje się częścią twojej osobowości.

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, w jaki sposób podziwiasz osobowość innego kolegi i jak zespół pracuje z jego członkami o różnych osobowościach? Cóż, teraz możesz się trochę zastanowić nie nad innymi, ale nad swoją osobowością i jej rozwojem.

W Internecie dostępnych jest wiele testów osobowości. Niektóre z nich są warte zachodu i mogą cię nauczyć czegoś o sobie. Zależy oczywiście od tego, czego szukasz.

Niektórzy ludzie po prostu uwielbiają brać udział w różnego rodzaju testach i quizach.

Jeśli jesteś członkiem portalu społecznościowego takiego jak Facebook, prawdopodobnie codziennie dodawane są tam różnego rodzaju quizy. Niektóre z nich są fajne i warte podzielenia się z przyjaciółmi, ale prawdopodobnie nie są one bardzo wnikliwe na temat osobowości lub potencjału.

Celem bardziej poważnych testów osobowości jest pomóc Ci dowiedzieć się, jakie są Twoje umiejętności i uzdolnienia. Mocne i słaby strony o których być może nie zdawałeś sobie sprawy.

Testy, jeśli są dobrze skonstruowane, mogą pokazać Ci konkretne rzeczy o sobie. Coraz częściej będziesz mówił sobie: „to ja” po przystąpieniu do testu. Innymi słowy, prawdopodobnie znałeś te informacje na jakimś poziomie, ale nigdy świadomie ich nie używałeś. Albo nie myślałeś, że to takie ważne.

Test osobowości PERSO.IN

Model osobowości Wielkiej Piątki zakłada, że każdy z nas wykazuje się pewnymi cechami w 5 różnych obszarach. To, czy budujemy głębokie relacje innymi i jak radzimy sobie ze stresem wynika właśnie z tych cech Wielkiej Piątki.

Najlepiej będzie dla nas kiedy każdy człowiek będzie pracować w zawodzie, który uwzględnia jego wyjątkowe cechy. Jednak zdarza się, że trafiamy w miejsca, w których się nie spełniamy, nie dogadujemy się z innymi i jest nam źle.

Część z nas jest świadoma, że posiada cechy, dzięki którym łatwiej jest dany zawód wykonywać, np. osoba pełna empatii i komunikatywna odnajdzie się w zawodach gdzie potrzebna jest mediacja. Jeśli znamy swoje mocne strony to możemy je wykorzystać. Z pomocą przychodzi właśnie test stworzony przez zespół PERSO.IN.

Test jest profesjonalny i rzetelny. Został przetestowany na odpowiedniej grupie badanych, spełniający kryteria badań psychologicznych.

Polecam to badanie, zwłaszcza osobom chcącym zwiększyć samoświadomość swoich mocnych i słabych stron.

Po wypełnieniu testu PERSO.in dostaniemy szczegółowy raport. Miałem osobiście również okazję skorzystać z omówienia wyników w bardzo przyjemnej atmosferze z Panią Patrycją, która dbała o ich poprawną interpretację.

Jest to obiektywne narzędzie do mierzenia cech osobowości. Pokazuje nie tylko mocne strony, ale również te słabsze.

Z czego składa się raport?

Raport PERSO.in składa się z ponad 30 stron, w którym poznasz swoje rezultaty w pięciu obszarach:

  • Ludzie,
  • Doświadczenie,
  • Obowiązki,
  • Stymulatory
  • Trudności

Dodatkowo odkryje się potencjalne przewagi i ryzyka wynikających z natury osobowości.

Rozmowa z trenerem

Połączyliśmy się o ustalonej porze przez Internet, za pomocą przesłanego wcześniej linka. Na udostępnionym pulpicie po widziałam raport o swojej osobowości i wspólnie z trenerem go przeglądaliśmy, komentując, pytając i rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Nie odczułem stresu związanego z faktem, że moja osobowość będzie głównym przedmiotem rozmowy. Po zakończeniu sesji otrzymałem na e-mail mój raport w pliku PDF, by na później móc do niego wrócić w każdej chwili

Dla kogo jest ten test?

Dla każdego, kto jest zainteresowany rozwojem osobistym i chce pracować nad samym sobą. Jest to ciekawe narzędzie w kontekście zawodowym. Może nam dać wiele wskazówek w jakim kierunku rozwijać naszą ścieżkę zawodową. Jest to również świetne narzędzie dla działu HR, aby sprawdzić mocne i słabe strony przyszłego pracownika.

Dowiedz się więcej o teście osobowości PERSO.in -> Tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *