Top 4 materiałów firmowych

wydruki reklamowe online

Właściciele firm często zastanawiają się, czy i w jakie materiały firmowe opłaca się inwestować. Aby rozwiać te wątpliwości stworzyliśmy listę top 4 materiałów dla firm – czyli  takich, które dają duży efekt za stosunkowo niską cenę.

1. Wizytówki firmowe klasy premium – kaszerowane multilofty

To oczywiście absolutny klasyk i król biznesowych salonów. Jednak warunkiem jego skuteczności jest odpowiedni projekt i jakość wykonania. Jeśli chcemy być traktowani poważnie, poważnie traktujmy swój wizerunek. Lepiej wydrukować mniej wizytówek, za to na porządnym papierze i profesjonalnych maszynach. Jednym z większych hitów wśród kart biznesowych są wizytówki premium multiloft – są aż trzykrotnie grubsze od tradycyjnych, a przy tym mogą mieć środkową warstwę w dowolnym kolorze. Wizytówki kaszerowane można wydrukować w tradycyjnym, uniwersalnym formacie, podkręcając go kolorowym środkiem. Można też zdecydować się na dekoracyjne warstwy zewnętrzne na papierze barwionym w masie – czarnym lub kraftowym. Takie wizytówki trudno przeoczyć, bo są podszyte klasyką, a wypełnione świeżym designem.

wizytówki

2. Ulotki firmowe – niech klient wyciągnie do Ciebie rękę

Oczywiście wiele osób w tym miejscu wyrazi swoje powątpiewanie w tę formę reklamy. Pamiętajmy jednak, że ulotki nadal są jednym z najpopularniejszych nośników reklamowych, dając duży efekt przy stosunkowo niskim koszcie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz e-sklep, pizzerię, zakład kosmetyczny czy pensjonat – prawdopodobnie przyda Ci się ulotka. Oczywiście warunkiem jej skuteczności jest OBO – czyli dopasowanie do Odbiorców, Branży i Okoliczności.

ulotki

  • Dopasowanie do odbiorcy, czyli po pierwsze, czy będzie to obecny, czy potencjalny klient, czego oczekuje i co może go zainteresować. Warto zawęzić grupę odbiorców i dać im precyzyjniejszy przekaz, skierowany właśnie do nich (mówiąc do wszystkich, zwykle nie trafiamy do nikogo).
  • Dopasowanie do branży, czyli jeśli prowadzimy hostel – umieśćmy na ulotce przyciągające wzrok krajobrazy i mapki. Jeśli prowadzimy restauracje, umieśćmy tam apetyczne zdjęcia dań, a salony urody mogą dodać np. zdjęcia przed i po zabiegu.
  • Nie bez znaczenia są tez okoliczności, w jakich klient otrzyma ulotkę – jeśli sięgnie po nią w poczekalni lub otrzyma przed wejściem do tramwaju – będzie miał więcej czasu na przeczytanie nawet dłuższej treści. Gdy otrzymuje ją w centrum handlowym, możemy dodać np. mapkę do naszego punktu i zaproponować zniżkę lub ciekawe porady, ułatwiające zakupy.

3. Papier firmowy – wyślij swoją markę w świat

To jeden z tych elementów, które są często pomijane, a mają ogromny wpływ na to, jak inni nas postrzegają. Jeśli wysyłamy sporo korespondencji, warto zainwestować w nakład personalizowanego papieru dla firm. Bez tego – każdego dnia tracimy wiele szans na promocję. Wybierając dedykowany papier firmowy z naszym logo i danymi – nie tylko inwestujemy w profesjonalny wizerunek, ale zyskujemy też dodatkowy nośnik reklamowy. Klienci mogą opatrzyć się z naszymi danymi, a wieść o nas samoistnie będzie wysyłana w świat. Warto, zdecydowanie warto.

papier firmowy

4. Kalendarze firmowe – zawsze na czasie

O tak, tak – tych nigdy za wiele. Gdy klient otrzyma od nas ciekawy kalendarz – jest duża szansa, że go zachowa, bo ten po prostu mu się przyda. W efekcie otrzymamy bardzo tanią, całoroczną reklamę, a nasz przekaz będzie mu towarzyszył przez całe 12 miesięcy. Kalendarze warto rozdać pracownikom, umieszczać w przestrzeni firmowej, a także wysyłać klientom i kontrahentom – np. razem z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

kalendarze

Top 4 materiałów firmowych
4.6 (92.31%) 13 głosów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Reklamodawcy coraz częściej sięgają po vlogerów
sklep internetowy
Jak działa sklep internetowy
Jak zacząć nagrywać własny podcast
Jak zacząć nagrywać własny podcast i unikać błędów początkujących
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
Portal randkowy, czyli pomysł na dochodowy biznes
Biznes - YouTuber
Biznes – YouTuber
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
konto dla klienta indywidualnego
Konto idealne dla klienta indywidualnego
fundusze z ograniczonym ryzykiem dla początkujących
Fundusze z ograniczonym poziomem ryzyka
Korzyści z karty kredytowej
Korzyści z posiadania karty kredytowej
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący