W jakim banku otworzyć konto osobiste, oszczędnościowe i firmowe?

portfel
Fot. Stephen Phillips – Hostreviews.co.uk/ Unsplash

Obecnie konto bankowe jest absolutnie nierozłącznym towarzyszem całego procesu gospodarowania naszymi finansami. Np. konto osobiste (do którego najczęściej dodawane są karty debetowe) pozwalają na szybkie i wygodne wypłaty z bankomatów. Konto oszczędnościowe z kolei to dobry początek myślenia o lokowaniu nadwyżek. Z drugiej zaś strony konto firmowe to wręcz punkt obowiązkowy w planowaniu własnej działalności. Aby założyć konto bankowe naprawdę nie trzeba dużo zachodu. W całym procesie pomogą Ci sprawdzone promocje bankowe.

W jakim banku otworzyć konto osobiste?

Zacznijmy od podstaw, a więc gdzie najlepiej założyć konto bankowe, które będzie podstawową przestrzenią do zarządzania Twoimi finansami? Po pierwsze skupmy się na produktach, jakimi są konta osobiste. Prowadzenie konta osobistego jest wręcz niezbędne do wykonywania wygodnych transakcji bezgotówkowych (w tym przelewy internetowe), wypłaty z bankomatów, czy też posiadania karty debetowej.

Założenie konta osobistego jest relatywnie prostym procesem. Możemy zrobić to w placówce banku, ale coraz częściej pojawia się także opcja wypełnienia specjalnego formularza z poziomu bankowości internetowej. Pamiętajmy, że najlepsze konto osobiste to te, które nie wiąże się z dużymi opłatami.

Na rynku coraz częściej pojawiają się naprawdę kuszące promocje bankowe, warto cyklicznie sprawdzać stronę zgarnijpremie.pl, żeby żadnej promocji nie przegapić. Nie dość, że umożliwiają założenie konta osobistego całkowicie za darmo, prowadzenie rachunku bez większych opłat i wygórowanych warunków aktywności to czasami nawet rezygnują z dodatkowych obciążeń, jakimi są np. opłata za kartę.

Ponadto niektóre instytucje proponują takie promocje bankowe, na których jako klienci możemy nawet… zarobić! Aby zgarnąć premię za otwarcie konta, musimy uważnie śledzić najnowsze oferty specjalne. Na szczęście w internecie znajdziemy dedykowane do tego narzędzia.

Warto również na bieżąco sprawdzać aktualny ranking kont osobistych. Tam też znajdziesz najtańsze konto osobiste lub nawet całkowicie darmowe konto bankowe.

Słowem – na zakładanie konta bankowego powinniśmy zdecydować się w takiej instytucji, w której koszty prowadzenia rachunku będą niskie lub wręcz zerowe. Ponadto warto powierzyć prowadzenie konta bankowi, który proponuje dodatkowe premie.

W jakim banku otworzyć konto oszczędnościowe?

Nieco inną historią jest sytuacja, gdy decydujemy się na rachunek oszczędnościowy. Konto bankowe tego typu ułatwia regularne odkładanie środków, które z czasem będą generować odsetki. Tym samym nie dość, że wyrabiamy sobie naprawdę istotny nawyk, to w pewnym stopniu chronimy nasz kapitał przed utratą wartości.

Konta oszczędnościowe są niezwykle popularnymi produktami, dlatego też sprawdzając najlepsze promocje bankowe, możemy trafić na naprawdę ciekawe propozycje. Czynnikiem decydującym są oczywiście miesięczna opłata za prowadzenie rachunku, warunki aktywności oraz oprocentowanie naszego kapitału. Zgadza się – w niektórych bankach nawet konto oszczędnościowe wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Możemy jednak tego uniknąć. Prowadzenie rachunku oszczędnościowego może być całkowicie darmowe i generować nam nie tylko pewne odsetki, ale również – ogromną satysfakcję odkładania pieniędzy na własne cele. Aby znaleźć najlepsze promocje bankowe, powinniśmy również regularnie śledzić ranking kont oszczędnościowych.

W jakim banku otworzyć konto firmowe?

Promocje bankowe nie tylko dotyczą kont osobistych i oszczędnościowych. Prowadzenie konta jest również punktem obowiązkowym dla przedsiębiorców. Oni z kolei mają nieco inne potrzeby – chodzi przede wszystkim o szybkie przelewy do ZUS-u i urzędu skarbowego, a także sprawne regulowanie zobowiązań z faktur. Stąd też tak istotny jest dostęp m.in. do bankowości elektronicznej, wypłaty z bankomatów (również innego banku) oraz tanie przelewy natychmiastowe.

Aby założyć konto firmowe, możemy wraz z pracownikiem banku przejść każdy etap procesu w kilkadziesiąt minut, ale również – po kilku kliknięciach podpisać umowę online.

Aby znaleźć najlepszy rachunek dla swojej działalności, warto śledzić sprawdzone promocje bankowe, a także dedykowany ranking kont firmowych.

Najlepsze promocje bankowe… czyli jakie?

Niezależnie, czy interesuje nas prowadzenie konta osobistego, oszczędnościowego lub firmowego, warto przejrzeć te promocje bankowe, które faktycznie zoptymalizują nasze wydatki.

Wybierając bank, w którym chcemy założyć konto, sprawdźmy przede wszystkim reputację danej instytucji, koszta założenia i prowadzenia rachunku, a także ewentualną cenę innych aktywności – np. transakcji bezgotówkowych.

Ogromną zaletą są także promocje bankowe z dedykowanymi premiami. Te nie tylko wiążą się z ciekawą ofertą w okresie trwania całej umowy na wybrany produkt, ale również gwarantują kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych dodatkowych środków na start.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.