Wartość eksportu może w tym roku wynieść nawet 197 mld euro

PKO Bank Polski prognozuje, że polski eksport może urosnąć do poziomu 197 mld euro. Zauważa się również to, że zagraniczna ekspansja nie jest tylko domeną dużych firm, ale również tych mniejszych oraz średnich. W przypadku małych oraz średnich przedsiębiorstw zauważa się również to, że około 30 proc. z nich nie korzysta z instrumentów, które ubezpieczają ich przed skutkami zatorów płatniczych. Eksperci zauważają, że polskie firmy bardzo śmiało wchodzą na zagraniczne rynki z swoich produktami i konkurują z zagranicznymi podmiotami.

Kierunki polskiego eksportu.

Główne kierunki polskiego eksportu to kraje Unii Europejskiej. W pierwszej dziesiątce państw, do których polskie firmy eksportują tylko Rosja, która zajmuje 8 miejsce nie jest krajem Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy z Polski eksportują między innymi do Niemiec, do którego polscy przedsiębiorcy wyeksportowali towary o wartości 218 mld zł. Na liście krajów, do których eksportują polscy przedsiębiorcy to Wielka Brytania oraz Czechy. Polska też bardzo mocno współpracuje z takimi krajami jak Słowacja, Ukraina, Niemcy czy Czechy. Prawie 30 proc. polskiego eksportu tworzą małe oraz średnie przedsiębiorstwa, które cieszą się coraz większym zaufaniem na zagranicznych rynkach. Duże znaczenie małych oraz średnich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych świadczy też bardzo dobrze o polskiej gospodarce i należy pamiętać, że firmy z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw są kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Jednak firmy z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw borykają się z problemami zatorów płatniczych. Wynika to z tego, że polskie firmy nie znają sytuacji finansowej danego kontrahenta i dlatego firmy powinny korzystać z instrumentów finansowych, które pozwolą im na radzenie sobie z problemem braku płatności od kontrahenta.

Rozwiązanie problemu zatorów płatniczych.

Zator płatniczych głównie dla małych oraz średnich przedsiębiorstw jest sytuacją, która czasami decyduje o tym, że firma nie może się dalej rozwijać. W niektórych przypadkach zator płatniczy powoduje, że dana firma musi zakończyć swoją działalność. W celu rozwiązania problemów związanych z zatorem płatniczym należy skorzystać z dostępnych rozwiązań finansowych. Jednym z rozwiązań finansowych jest oferta KUKE, która wchodzi w skład Polskiego Funduszu Rozwoju i ubezpiecza transakcje handlowe polskich firm w kraju oraz zagranicą. Na początku czerwca razem z bankiem PKO BP wprowadziła na rynek ubezpieczenie dla firm z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw. Z ubezpieczenia mogą skorzystać firmy, które prowadzą swoją działalność od 18 miesięcy oraz prowadzą sprzedaż w kredycie kupieckim.

Wartość eksportu może w tym roku wynieść nawet 197 mld euro
4.6 (91.11%) 9 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Zobacz też

Popularne:

Sprawdź też:
Obecnie Polska gospodarka wchodzi w czwartą fazę rewolucji. Jej rozwój…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Wydanie Gutenberga i 5 darmowych motywów dla WordPress
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
Jak się wybić na YouTube - Porady dla początkujących Youtuberów
Jak się wybić na YouTube – Porady dla początkujących Youtuberów
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
foodtruck
Jak uruchomić własny foodtruck i ile to kosztuje?
Restauracja, czyli pomysł na dochodowy biznes
Gwiazda discopolo, czyli pomysł na dochodowy biznes
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
święta
Kiedy przed świętami zabraknie pieniędzy
Kalkulator OC – jak z niego korzystać?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący