Wartość eksportu może w tym roku wynieść nawet 197 mld euro

PKO Bank Polski prognozuje, że polski eksport może urosnąć do poziomu 197 mld euro. Zauważa się również to, że zagraniczna ekspansja nie jest tylko domeną dużych firm, ale również tych mniejszych oraz średnich. W przypadku małych oraz średnich przedsiębiorstw zauważa się również to, że około 30 proc. z nich nie korzysta z instrumentów, które ubezpieczają ich przed skutkami zatorów płatniczych. Eksperci zauważają, że polskie firmy bardzo śmiało wchodzą na zagraniczne rynki z swoich produktami i konkurują z zagranicznymi podmiotami.

Kierunki polskiego eksportu.

Główne kierunki polskiego eksportu to kraje Unii Europejskiej. W pierwszej dziesiątce państw, do których polskie firmy eksportują tylko Rosja, która zajmuje 8 miejsce nie jest krajem Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy z Polski eksportują między innymi do Niemiec, do którego polscy przedsiębiorcy wyeksportowali towary o wartości 218 mld zł. Na liście krajów, do których eksportują polscy przedsiębiorcy to Wielka Brytania oraz Czechy. Polska też bardzo mocno współpracuje z takimi krajami jak Słowacja, Ukraina, Niemcy czy Czechy. Prawie 30 proc. polskiego eksportu tworzą małe oraz średnie przedsiębiorstwa, które cieszą się coraz większym zaufaniem na zagranicznych rynkach. Duże znaczenie małych oraz średnich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych świadczy też bardzo dobrze o polskiej gospodarce i należy pamiętać, że firmy z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw są kołem zamachowym dla polskiej gospodarki. Jednak firmy z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw borykają się z problemami zatorów płatniczych. Wynika to z tego, że polskie firmy nie znają sytuacji finansowej danego kontrahenta i dlatego firmy powinny korzystać z instrumentów finansowych, które pozwolą im na radzenie sobie z problemem braku płatności od kontrahenta.

Rozwiązanie problemu zatorów płatniczych.

Zator płatniczych głównie dla małych oraz średnich przedsiębiorstw jest sytuacją, która czasami decyduje o tym, że firma nie może się dalej rozwijać. W niektórych przypadkach zator płatniczy powoduje, że dana firma musi zakończyć swoją działalność. W celu rozwiązania problemów związanych z zatorem płatniczym należy skorzystać z dostępnych rozwiązań finansowych. Jednym z rozwiązań finansowych jest oferta KUKE, która wchodzi w skład Polskiego Funduszu Rozwoju i ubezpiecza transakcje handlowe polskich firm w kraju oraz zagranicą. Na początku czerwca razem z bankiem PKO BP wprowadziła na rynek ubezpieczenie dla firm z sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw. Z ubezpieczenia mogą skorzystać firmy, które prowadzą swoją działalność od 18 miesięcy oraz prowadzą sprzedaż w kredycie kupieckim.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Sprawdź też:
Obecnie Polska gospodarka wchodzi w czwartą fazę rewolucji. Jej rozwój…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 trendów w projektowaniu webowym na 2019 rok
facebook
Jak promować firmę na Facebooku
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
Biuro Ciekawostki Firma Gospodarka Pomysły na biznes
Biznes skierowany do turystów
Jaki biznes otworzyć na wsi
Jakie obrazy wybrać do biura?
biznes bez wychodzenia z domu
10 pomysłów na biznes bez wychodzenia z domu
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Bank Alior: efektywny, innowacyjny, stabilny i satysfakcjonujący dla klientów
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Pożyczka pod zastaw samochodu
Jadąc za granicę, warto już wcześniej zastanowić się nad budżetem
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast