Nowy ekologiczny kierunek w architekturze. Wieżowce napędzane wiatrem

Nowy ekologiczny kierunek w architekturze

Zamontowanie trzech turbin wiatrowych na budynku o wielkości 148 metrów nie powoduje uzyskanie pełnej autonomii energetycznej, ale sprawia zmniejszenie kosztów związanych z poborem prądu. Pamiętajmy, że nawet małe inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii mają znaczenie dla każdego miasta, które chce walczyć o czystość powietrza.

Trzy turbiny zostały zamontowane na dachu jednego z wieżowców w Londynie. Wieżowiec ten nazywa się Strata SE1, ale też nazywa się go The Razor. Na dachu wieżowca pracują trzy turbiny o 9 m średnicy oraz 19 kW mocy każda. Turbiny oczywiście zdobią budynek, ale też zapewniają procent zapotrzebowania obiektu na energię.

Wieżowiec poprzez swoją wysokość góruje nad sąsiedztwem i sprawia, że jest zauważalnym budynkiem w tle panoramy miejskiej. Wysokość budynku umożliwia również całkowite wykorzystanie siły wiatru. Zamontowanie turbiny mogą produkować energię w ilości do 50 MWh w skali całego roku.

Turbiny składają się z szczególnego rozwiązania, ponieważ mają 5 skrzydeł, a standardem są 3 skrzydła. Pozwala to na pomniejsze hałasu, który jest bardzo istotnym, ponieważ wieżowiec znajduje się w gęstej zabudowie miejskiej, a w takiej lokalizacji nadmiar hałasu może przeszkadzać.

Turbiny wiatrowe są również ukrywane w konstrukcji, co umożliwia zapewnienie potrzebnej energii do oświetlenia budynku. Turbiny wiatrowe ukrywane w konstrukcji znajdują się w wieżowcu Vauxhall Tower na południowym brzegu Tamizy, który jest ma 150 metrów wysokości.

Wieża posiada własną autonomiczną grzewczą instalację. Powoduje to, że zużywanie energii jest o dwie trzecie mniejsze niż w przypadku obiektów z tradycyjnymi technologicznymi rozwiązaniami. Należy zaznaczyć, że emisja dwutlenku węgla jest również niższa niż w przypadku wieżowców klasycznych bez wspomagań ekologicznych.

Dodatkowo budynek jest pokryty potrójną warstwą izolatorów, a wentylacja jest zapewniona poprzez wykorzystanie innowacji, która umożliwia zasysanie powietrza do wnętrza budynku oraz przepuszczanie go przez warstwy izolacyjne. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy mają dostęp do czystego powietrza, które dodatkowo ulega przefiltrowaniu.

Nowa energia.

Wykorzystanie energii, która pochodzi z naturalnych ruchów powietrza jest znana już od wielu lat. Jednak zastosowanie energii wiatrowej w celu bezpośredniego zasilania miejskich budynków jest popularne od niedawna. Należy zaznaczyć, że wiatraki mogą działać bez znaczenia jaka jest pogoda przez długie miesiące i lata. Trwałość ich określa się na poziomie około 20 lat.

Domy z turbinami. 

W niektórych częściach świata może spotkać domy, które są budowane na tzw. wiatr. Domy posiadają trzy turbiny wiatrowe, które mają średnicę o wielkości 29 metrów. Zapewniają one zapotrzebowanie na energię na poziomie 11-15 procent. Budynek taki możemy spotkać w panoramach Zatoki Perskiej, który nazywa się Bahrain World Trade Centre. Jego dokładna lokalizacja to Manama. Domy wiatrakowe to początek nowej innowacyjnej oraz ekologicznej architektury. Domy czy też wieżowce napędzane wiatrem mają podążać za słońcem tak jak rośliny, czyli poruszać się wraz z wiatrem przetwarzając jego siłę w energię.

Nowy ekologiczny kierunek w architekturze. Wieżowce napędzane wiatrem
3.8 (76.67%) 6 głosów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o

Zobacz też

Popularne:

Sprawdź też:
Rozwiązania chmurowe bardzo mocno zmieniły sposób prowadzenia biznesu. Kilka lat…
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
10 stron z darmowymi zdjęciami do celów komercyjnych
wybór firmy pozycjonerskiej
5 rzeczy na które należy patrzeć kiedy wybiera się firmę pozycjonerską
facebook
Jak promować się na Facebooku
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
bmw auto firmowe
Gdzie szukać zamienniki do opon do auto firmowego
Dlaczego telefon z Dual SIM świetnie się sprawdzi jako telefon służbowy?
foodtruck
Jak uruchomić własny foodtruck i ile to kosztuje?
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
inwestycja
Gdzie warto trzymać swoje pieniądze
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
Jaki biznes otworzyć, czyli w co warto inwestować
święta
Kiedy przed świętami zabraknie pieniędzy
Czy warto inwestować w studia MBA?
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników