Założenie własnej działalności gospodarczej

Założenie własnej działalności gospodarczej powinno być wynikiem racjonalnej i przemyślanej decyzji. Dowiedz się od czego rozpocząć działalność własnej firmy.

Założenie własnej działalności gospodarczej

Napisz biznesplan

Mimo że nie musisz rozpocząć własnej działalności z biznesplanem, pamiętaj, że bez niego trudniej będzie zaplanować Twoją firmę. Plan biznesowy jest dokumentem, który sprawdza rentowność przedsięwzięcia biznesowego. Opiera się na danych, takich jak badania rynku, analiza finansowa czy perspektywy biznesowe. Plan biznesowy będzie również wymagany do uzyskanie zewnętrznego wsparcia finansowego, na przykład w formie pożyczki bankowej lub dotacji.

Zbadaj rynek

Bez zbadania rynku, nie warto rozpocząć swojej działalności. Czemu? Ponieważ nie można oczekiwać, że klienci będą sami przychodzili. Badania rynku mogą być teraz prowadzone w poszukiwaniu lokalnych uwarunkowań, potrzeb klienta i kierowaniu do docelowych odbiorców. Możesz także zaufać specjalistom ds. Badań rynkowych, którzy mogą dokładnie zbadać sytuację w branży i rynkach, które zamierzasz podbić.

Skorzystaj z porad biznesowych

Coraz więcej osób zamierza założyć własną firmę, a także start-up i decudują się na konsultacje biznesowe. Usługi w tej dziedzinie umożliwiają podejmowanie przyszłych decyzji, w tym na przykład finansowanie, zasoby ludzkie i wynagrodzenia, perspektywy wyszukiwania partnerów lub perspektywy rozwoju. Firmy, które oferują porady biznesowe za pośrednictwem swoich specjalistów, takich jak finanse, sprzedaż, prawo, produkcja, marketing, informatyka czy logistyka, mogą doradzać w sprawie najlepszych praktyk.

4.5/5 - (ilość ocen: 90)

3 komentarzy. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 4 stycznia 2017 o 14:37

  Kogo w Polsce stać na własną firmę

  Odpowiedz
 • 4 stycznia 2017 o 20:56

  Własna firma to większa odpowiedzialność. Większa niż na etacie, tak więc nie jest to dla wszystkich.

  Odpowiedz
 • 2 lutego 2017 o 17:55

  Teraz jedzie się do urzędu gminy i do Zusu. Wszystko można załatwić w 1 dzień. W najgorszym przypadku na drugi dzień jedzie się do Zusu jak nie ma jeszcze w systemie tego samego dnia. REGON otrzymuje się do 7 dni, ale zazwyczaj trwa do 2-3 dni.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.