Kwestia wymiany opon niejednemu kierowcy potrafi spędzić sen z powiek

opona

Kwestia wymiany opon niejednemu kierowcy potrafi spędzić sen z powiek. Trudno się dziwić, bo w końcu łączy się to z cyklicznymi wydatkami wynikającymi z właśnie z zaopatrzenia się w nowe komplety opon. Do tego dochodzi konieczność przekładania ich dwa razy do roku. Część kierowców bagatelizuje te kwestie i nieustannie jeździ na letnim lub całorocznym ogumieniu. Nie jest to dobry pomysł i dlatego też w niniejszym tekście pochylimy się nad efektywnym i tanim sposobem zakupu opon do naszego samochodu.

Jedną z popularniejszych od pewnego czasu metod zaopatrywania się w różnego rodzaju części i akcesoria samochodowe jest korzystanie z internetu. Do tej kategorii zakupów zaliczają się też i opony. Dokonywanie przy pomocy tego medium zakupów jest nie tylko szybkie, ale również i wygodne.

Sama wymiana opon nie tylko konieczna, ale również nie jest wskazane specjalne oszczędzanie w tej kwestii. Wiadomym faktem jest to, że nie każdy może sobie pozwolić na komplet opon z najwyższej półki. Jednak sięganie po używane opony, które mają więcej niż 5 lat, nie jest zbyt rozsądnym posunięciem. Zdecydowanie lepiej nabyć nowe opony z niższej półki, bo będzie to dla nas bezpieczniejsze i do tego posłużą one nam parę lat.

Gdzie znajduje się klucz do sukcesu zakupu opon w sieci?

Nawet nie znając się specjalnie na motoryzacji czy też na samym doborze opon do konkretnego typu pojazdu, mamy możliwość do skorzystania ze specjalistycznej pomocy i rady danego sprzedawcy. Tym samym zawsze dopasujemy opony w idealny sposób do swoich preferencji. Zazwyczaj odbywa się to poprzez kontakt telefoniczny, e-mail lub też czat. Jednym z lepszych i do tego szeroko znanych miejsc do zakupu opon jest portal aukcyjny Allegro.

Dzieje się tak dlatego, że posiada on naprawdę porządnie usystematyzowane kategorie i tym samym naprawdę łatwo można tam odnaleźć konkretny rodzaj ogumienia. Kupujący nie musi nawet precyzyjnie wystukiwać w wyszukiwarkę frazy typu: opony zimowe bieżnikowane, a i tak dzięki przejrzystemu mechanizmowi filtrowania można odnaleźć to, co chcemy. Mamy możliwość eksploracji działu z oponami po typie, według producentów bądź też po rozmiarze opony.

Do naszej dyspozycji jest naprawdę przebogata oferta w naprawdę różnych konfiguracjach ilościowych. Co więcej, jest to miejsce, gdzie panuje duża walka o klienta i to jednoznacznie przekłada się na niższe ceny. Dodatkowo klient może liczyć na zakup z różnego rodzaju gratyfikacjami bądź rabatami.

Przykładowo mamy możliwość zakupu w systemie ratalnym, a do tego jest też opcja skorzystania z bezpłatnej wysyłki. Jakże interesującym i godnym stosowania programem, który można wykorzystać, nie tylko kupując opony zimowe, są Monety Allegro. Jest to interesujący program lojalnościowy serwisu, który umożliwia gromadzenie w trakcie różnych zakupów wspomniane Monety. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości można je zamienić na kupony pieniężne, które pozwalają zmniejszyć cenę naszych zakupów.

Nie tylko cena, ale wiek opony warto brać pod uwagę

Na koniec warto nieco wspomnieć o samych technicznych aspektach dokonywania zakupów na wspomnianym portalu. Jednocześnie dotyczą one w zasadzie każdej formy zakupów przez internet. Interesujące nas opony nie mogą być zbyt stare. W końcu nawet już po jednym sezonie ubywa im pewna część parametrów.

Oczywiście niewielu kierowców może sobie pozwolić na wymianę ogumienia co sezon, lecz okres 5 lat dla opon to już w zasadzie kres możliwości bezpiecznej jazdy. Dotyczy to nawet tych, które posiadają względnie dobrej jakości bieżnik. Warto sobie przyswoić fakt, że bieżnik w zimowej oponie musi być wysoki od nowości. Jest to istotny element do prawidłowej pracy opony w czasie jazdy.

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że opona wysokiej jakości = większa stabilność prowadzenia + bezpieczeństwo jazdy.

4.7/5 - (16 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *