„Pracuję po to, żeby żyć, a nie żyję po to, żeby pracować” – tosieopłaca.pl dla Zarobko

Czym się zajmujesz?

Jestem freelancerką i blogerką (tosieoplaca.pl), uczę ludzi, jak zarabiać pieniądze nie wychodząc z domu. Jestem autorką książki „Zostań freelancerem”, a także kursów online.

Wywiad z autorką książki
źródło: tosieoplaca.pl

 

Co odróżnia blogerów od ludzi którzy nie blogują?

Nie wiem, czy jest coś, co ich odróżnia. Blogerów jest w Polsce obecnie pewnie kilkadziesiąt tysięcy i to nie jest jakaś zamknięta, jednorodna grupa.

Plany na 2017 rok?

Staram się zawsze stawiać przed sobą realistyczne cele jeśli chodzi o kolejny rok. W tym roku pierwszy już zrealizowałam – właśnie zaczęłam sprzedaż drugiego kursu online, „Własny produkt w 7 krokach”. Kolejne plany zawodowe krążą wokół poszerzenia oferty dla osób, które chciałyby nauczyć się czegoś o pracy w domu – przede wszystkim podcast. Prywatnie, jeśli chodzi o plany na 2017 rok to przede wszystkim czytanie przynajmniej jednej książki tygodniowo (przez ostatnie 2 lata to się udawało) i kolejny miesięczny urlop.

Największe marzenie?

To jeszcze dość odległe, ale marzy mi się, by przejść na zawodową emeryturę znacznie wcześniej niż przewidują przepisy. Innymi słowy – zbudować dochód pasywny, który pozwoliłby mi przestać pracować.

Obawy?

Obawy związane z tym, co robię, mam dość często. Przeważnie boję się tego, że napracuję się nad kolejnym produktem, a nikt go nie kupi. Na szczęście ani razu to się nie zdarzyło 

Najbardziej starasz się o?

Staram się o to, by na moim blogu znalazło się wszystko, czego może potrzebować osoba, której wymarzyło się, że będzie pracować z domu. Wszystkie ważne informacje, porady, inspiracje, ciekawe historie innych ludzi itd.

Co sprawia, że życie jest dla Ciebie wyjątkowe?

Trudne pytanie. Myślę, że życie jest wyjątkowe tak po prostu, niczego nie trzeba specjalnego robić, żeby takie było. To, że każdy dzień wygląda inaczej, że wszystko zależy od nas samych, że możemy żyć tak, jak chcemy – to jest wyjątkowe.

Czego nigdy nie zrobisz?

Chyba nigdy nie zjem pająka ani żadnego innego owada  Na samą myśl mam gęsią skórkę. Choć różnie to w życiu bywa.

Jakimi wartościami się kierujesz?

Jedną podstawową: staram się być uczciwa. W życiu, w relacjach z innymi, w tym co robię, uczciwa sama przed sobą. Wierzę – i nie raz się już o tym przekonałam – że uczciwość się opłaca.

Twoje motto życiowe?

Ostatnio chyba: „Pracuję po to, żeby żyć, a nie żyję po to, żeby pracować” 

Co cenisz w ludziach?

Sporo tego można wymienić: punktualność, życzliwość, pozytywne nastawienie do świata, skłonność do kompromisów, cierpliwość i świadomość, gdzie ktoś zmierza, jaki cel ma przed sobą. I konsekwencję w zmierzaniu do tego celu.

Kogo uważasz za mentora?

Nie mam nikogo takiego.

Twoje grzechy główne?

Jestem strasznym łasuchem i uwielbiam słodycze  No i trochę jestem bałaganiarzem, choć z tym próbuję walczyć.

Obecny stan umysłu?

Jestem zawsze pozytywnie nastawiona do świata i do ludzi, teraz także.

Pokusy nie do odparcia?

Chciałabym powiedzieć, że nie ma takich, bo mam silną wolę, ale to niestety nie do końca prawda. Jakby postawić przede mną wuzetkę albo kawałek tortu, to byłaby właśnie pokusa nie do odparcia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *