Koszty ślubu i wesela 2022 – jak się przygotować

wesele

Twój ślub jest jednym z największych, najbardziej ekscytujących wydarzeń w Twoim życiu. Kiedy jesteś w trakcie planowania wszystkiego, łatwo zapomnieć o ustawieniu budżetu. Przed wydaniem wszystkich pieniędzy ważne jest, aby spojrzeć na te koszty z odpowiedniej perspektywy. Porozmawiajmy o weselach z ograniczonym budżetem. W przeciwnym razie ryzykujesz „wysadzeniem” finansów, zanim miesiąc miodowy dobiegnie końca.

Tak naprawdę wesele to ogromny wydatek który może sprawić, że nowa para przejdzie do ołtarza z ogromnym obciążeniem finansowym. Pierwsze pytanie, które powinieneś sobie zadać, kiedy planujesz swoją listę kontrolną dotyczącą planowania ślubu, brzmi: „jak za wszystko zapłacimy?”. Jeśli zaoszczędziłeś na to ważne wydarzeniu w Twoim życiu lub Twoja rodzina pomoże, to wspaniale. Jeśli będziesz musiał pożyczyć pieniądze lub użyć karty kredytowej, możesz zastanowić się dwa razy.

Problem z pożyczaniem pieniędzy na swój ślub polega na tym, że musisz spłacić wszystko wraz z odsetkami. To dużo bardziej zwiększy koszt twojego ślubu i może już nie napawać takim optymizmem. Nawet jeśli masz pieniądze na opłacenie całego ślubu, nadal warto zachować mniejszy i umiarkowany budżet.

Używając średniego kosztu krajowego, powiedzmy, że zmniejszysz wydarzenie to pozostawisz pewien fundusz dla Ciebie i Twojego małżonka na wspólną przyszłość. Pomyśl, co jeszcze możesz zrobić z tymi pieniędzmi. Może to wystarczyć na zaliczkę na pierwszy dom lub spłacić niektóre, jeśli nie wszystkie pozostałe długi.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się finansowo na wielki dzień.

1. Zapisz, zapisz i jeszcze raz zapisz: Pierwszym krokiem w przygotowaniach do wielkiego dnia jest zapisani wszystkiego czego potrzebujesz, o czym myślisz mając na uwadze swój ślub. Zacznij wcześnie, być może nawet planując długie zaangażowanie, aby zapewnić więcej czasu na oszczędzanie. Rozważ otwarcie osobnego konta oszczędnościowego z automatyczną wypłatą z konta, aby oszczędzać pieniądze regularnie z każdego depozytu wypłaty lub co miesiąc.

2. Opracuj budżet i trzymaj się go: Według tego samego badania Fairchilda, połowa ankietowanych par przekroczyła swój pierwotny budżet. Usiądź z przyszłym małżonkiem i / lub rodziną i dowiedz się, ile możesz sobie pozwolić wydać na ślub i miesiąc miodowy. Rachunki za ślub należy opłacać gotówką, co oznacza, że ​​pieniądze są dostępne bez pomocy pożyczki, kart kredytowych lub wykorzystania jakichkolwiek oszczędności emerytalnych. Przeprowadź wstępne badania w celu oceny cen zespołów / DJ-ów, kwiatów, ciast, cateringu, sukienek itp., Aby uzyskać dokładniejsze oszacowanie. Możesz też korzystać z narzędzia do budżetowania online.

3. Szukaj okazji: koniecznie rozejrzyj się za okazjami. Na przykład średnia suknia ślubna kosztuje w zależności od kroju, materiału i marki kilka tysięcy. Jednak suknie ślubne są często przeceniane na koniec sezonu ślubnego w sierpniu. Możesz zajrzeć do wielu witryn internetowych, które sprzedają suknie ślubne i druhny nawet o 40 procent taniej od sprzedawców detalicznych. Im wcześniej zaczniesz szukać okazji, tym lepiej będziesz przygotowana i pewna tego co chcesz kupić. Jednym słowem: research to podstawa!

4. Uzyskaj trochę pomocy od znajomych: przy dzisiejszych wysokich kosztach ślubów nie jest to już niespotykane, aby prosić przyjaciół i rodzinę o pomoc finansową na fotografa, tort ślubny, a nawet na część Miesiąca miodowego. Na wielu popularnych stronach internetowych dotyczących miesiąca miodowego pary mogą wybrać określone działania lub przygody w tym wspaniałym czasie. Ponadto rodzina i goście mogą wykupić czeki podarunkowe, które para może wykorzystać na wesele lub miesiąc miodowy, które mogą nie znajdować się w rejestrze.

5. W modzie coraz częściej są śluby plenerowe, w niezwykłych miejscach, często zagranicą. Podróże zagraniczne na wesele mogą wydawać się droższe, ale pary, które mają „śluby zagraniczne” wydają zwykle o 41 procent mniej na swoje przyjęcia niż osoby, które zostają w domu zgodnie z raportem CNN Money z czerwca 2005 r. . Ci, którzy organizują wesela, mają zwykle mniejsze przyjęcia i mniejsze listy gości. Ponadto pary planujące śluby docelowe często mogą uzyskać specjalne zniżki w liniach lotniczych i hotelach.

6. Spotkaj się z doradcą finansowym: Zastanów się nad spotkaniem z doradcą finansowym, który może pomóc Ci w przygotowaniu kompleksowego planu finansowego na wielki dzień, jednocześnie rozważając twoją przyszłość finansową po ślubie i wyzwania, które mogą Cię spotkać.

Prawda jest taka, że dług może poważnie stresować małżeństwo, a finanse są już przedmiotem, który wywołuje wiele kłótni małżeńskich. Pary mogą zawrzeć małżeństwo z pożyczkami studenckimi, zadłużeniem z karty kredytowej i kredytem samochodowym, a kosztowne wesele po prostu wprowadza cię w głębszą dziurę finansową z której czasami ciężko się wydostać. Po co więc zwiększać stres, obciążając się długiem w wielki dzień?

4.4/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.