Pomysły na biznes który możesz robić w swoim domu

ludzie

Biznes w domu to dobre rozwiązanie dla osób, które z rożnych względów nie mogą podjąć pracy poza domem. Może być też formą dorobienia do pensji czy źródłem dochodu dla uczniów czy studentów.

Zobacz też 11 pomysłów na biznes z niskim kapitałem lub jaki biznes warto założyć w Internecie

Oto kilka sposobów jak zarobić bez wychodzenia z domu

1. Blogowanie

Pisanie bloga to nowy pomysł na zarabianie. Jeżeli ktoś lubi pisać, ma do tego dryg to może spróbować. Założenie bloga nic nie kosztuje, ale nie gwarantuje też zysku. Trzeba się mocno napracować, nawiązać znajomości, dobrze jest pozyskać sponsorów.

2. Media społecznościowe

Prowadzenie profilu w social mediach to kolejny pomysł na biznes w domu. Trzeba znać się na marketingu, reklamie i w ten sposób można podjąć współpracę z firma, która nie ma czasu się tym zajmować. Jest wiele firm, które nie chcą zajmować się prowadzeniem profili w mediach społecznościowych i chętnie zapłacą komuś, kto je w tym wyręczy.

3. Copywriting

Czyli pisanie na zlecenie. Mogą to być oferty, artykuły na blogi firmowe, artykuły do czasopism, czy teksty na stronę internetową czy do katalogu produktowego. Zarobki zależą od nakładu pracy i naszych umiejętności pisarskich.

4. Sklep internetowy

Można sprzedawać asortyment, na którym się zna i przynosi zarobek Można prowadzić sklep internetowy na zasadzie dropshipping, wystarczy założenie strony internetowej, umowa z dostawcą produktów, oraz sprytny marketing i wtedy odchodzi problem z przechowywaniem towaru, który sprzedajemy. Producent je zapakuje i wyśle bezpośrednio pod wskazany przez Ciebie adres, a właściciel sklepu tylko otrzyma prowizję za pozyskanie klienta.

5. Korekta tekstów

To kolejny pomysł dla kogoś, kto lubi pisać. Potrzebna jest wiedza humanistyczna, znajomość zasad pisowni. Najlepiej nawiązać współpracę z wydawnictwem, które zapewni stałe zlecenia.

6. Rękodzieło

Coraz popularniejsze stają się wyroby produkowane ręcznie, w domu. Możemy robić to co potrafimy i lubimy. Mogą to być świeczki, figurki z masy solnej, własnoręcznie robiona biżuteria, swetry na drutach, ręcznie robione torebki, zabawki, pluszaki. Wszystko to bardzo dobrze się sprzedaje, zwłaszcza przed świętami czy innymi ważnymi dniami.

7. Korepetycje

Dla kogoś, kto umie uczyć i przekazywać swoją wiedzę. Wiele dzieci i młodzieży szuka dobrych korepetytorów. Najbardziej oblegani uczą matematyki, fizyki, języków obcych. Zapotrzebowanie wzrasta przed egzaminami.

8. Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych

W związku z rozwojem Internetu na to zawsze będzie zapotrzebowanie.

9. Catering

To dobry pomysł dla kogoś, kto lubi gotować, ma wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. Jest duże zapotrzebowanie na takie usługi. Ludzie coraz mniej chętniej sami gotują, nie mają czasu i ochoty. Gotować można w domu, we własnej kuchni.

10. Tłumacz

To praca w domu, ale tylko dla kogoś, kto biegle posługuje się językiem obcym, ma odpowiedni kurs, i kwalifikacje. . Spokojna praca w domu – niestety konkurencja jest bardzo duża.

11. Malowanie paznokci

Praca dla kobiet, które mają zamiłowanie kosmetyczne, znają się na malowaniu paznokcie, posiadają odpowiedni sprzęt. Klientki mogą przyjeżdżać do domu w celu wykonania usługi.

12. Niestandardowe bukiety

Kwiaciarnie są na każdym kroku, ale nie ma to jak bukiet stworzony w domu, wedle życzenia klienta. Na początku należy poświęć czas na poznanie klienta i zrozumienie jego potrzeb, a potem rozpocząć działalność. Bukiety można robić na specjalne okazje z lizaków, pamperów czy świeczek.

13. Zabawki dla dzieci

Zabawki sensoryczne dla dzieci są teraz bardzo popularne. Rodzice często wybierają zabawki własnoręcznie robione, kreatywne. Mogą to być pluszaki zrobione ze starych materiałów, a nawet odpadów., szmaciane lalki, piłeczki wypełnione różnymi surowcami tj, ryż, fasola czy styropian.

14. Dżemy, konfitury z całkowicie naturalnych składników

Wszystko co ekologiczne jest modne i pożądane. Dżemy możemy robić w domu, ze świeżych produktów.

15. Opieka w domu nad dzieckiem

Coraz więcej młodych mam wraca szybko do pracy i szuka opiekunki dla swojego dziecka. Usługa niani jest coraz bardziej popularna. Dziecko zostaje dowożone do domu opiekunki i tam spędza czas do momentu, aż przyjadą po nie rodzice. Niania może opiekować się dzieckiem także okazjonalnie, w trakcie gdy rodzice wyjeżdżają lub wychodzą wieczorem, a nie mają komu powierzyć opieki na dzieckiem.

16. Torty na zamówienie

Praca dla kogoś kto umie piec i ma zmysł artystyczny i wyobraźnie. Coraz więcej ludzi zamawia oryginalne torty na urodziny czy inne okazje.

17. Franczyna

Czyli poprowadzenie działalność pod szyldem większej marki. Istnieją setki firm, które oferują różne usługi w ramach franczyzy – od punktów usuwania tatuaży po naturalne lody. . Franczyzodawca pomoże w znalezieniu odpowiedniej lokalizacji.

18. Fryzjer i kosmetyczka na zamówienie

Mobilny salon. Samochód, dobry sprzęt i umiejętności pomogą pozyskać stałe klientki.

Czytaj dalej: pomysły na biznes bez wychodzenia z domu

4.7/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.