Pomysły dla kobiet na biznes na wsi

pole

Kobiety na wsi często pozostają bez pracy, ponieważ nie zawsze mogą dojechać do większego miasta, a wieś nie oferuje dużej ilości miejsc pracy.

Dużo kobiet, które z jakiś powodów nie mogą pracować poza miejscem swojego zamieszkania zastanawia się na otworzeniem własnego biznesu.

Jakie kobiety mają opcje na wsi?

Czym powinny się zająć, aby osiągnąć sukces? Do wyboru mają różne rozwiązania, oto kilka z nich.

Zobacz też: Jaki biznes otworzyć na wsi

1. Założenie firmy sprzątającej

Na usługi sprzątania jest coraz większy popyt. Dużo ludzi przeprowadza się na wieś, buduje duże domy i szuka osoby, która zadba o porządek. Sami pracują w mieście, nie mają czasu na sprzątanie, a chcą wracać do pachnącego domu. Dobra sprzątaczka to prawdziwy skarb. Na początek nie trzeba dużego zaplecza. Wystarczy podstawowy sprzęt, odkurzacz, mop, ściereczki i kilka płynów do czyszczenia. Najważniejszy jest zapał do pracy. Wraz z rozwojem firmy można dokupić inne urządzenia, ułatwiające prace. Jeżeli klienci będą zadowoleni z usług, firma będzie polecana i osiągnie sukces.

2. Agroturystka

To usługi turystyczne, bardzo popularne w ostatnich czasach. Dużo ludzi przyjeżdża na wieś, szuka spokoju, ciszy, chce odpocząć od zgiełku miasta. Kobiety w gospodarstwie agroturystycznym mogą zapewnić szereg atrakcji jak np. nauka dojenia krów, nauka gotowania, mogą pokazać jak karmi się zwierzęta w gospodarstwie albo jak wyszywa regionalne wzory. Na pewno turyści przyjeżdżający na odpoczynek będą bardzo zadowoleni.

3. Sklep ze zdrową, ekologiczną żywnością

Produkty z gospodarstw ekologicznych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie dużo ludzi chce się dobrze odżywiać, szuka produktów świeżych, jak najmniej przetworzonych. Świeże jaja od kur z wolnego wybiegu, wędliny z własnych zwierząt, soki, przetwory to idealne produkty do sklepu ze zdrową żywnością. Można również sprzedawać zdrowe, samodzielnie robione pieczywo, owoce i warzywa z własnych plantacji.

4. Uprawa borówek amerykańskich, żurawiny itp.

Owoce te są często kupowane, a ich uprawa nie wymaga dużo pracy. Kobieta ze wsi świetnie poradzi sobie z taką uprawą i dzięki temu będzie mogła założyć swój własny biznes.

5. Produkcja wyrobów z wikliny

Wyroby wiklinowe stały się ostatnio znów bardzo modne, wróciła moda na wiklinowe koszy, koszyki, kwietniki czy stołeczki. Kobiety mogą uplatać wyroby na indywidualne zamówienie klienta. Dokładne wykonanie i trwałość wyrobów, szybko zostaną docenione przez kolejnych nabywców i interes rozwinie się.

6. Gastronomia

Większość kobiet ze wsi to świetne gospodynie. Dzięki umiejętności doskonałego gotowania mogą założyć mały sklepik czy bar i sprzedawać swoje wyroby. Mogą piec dekoracyjne i smaczne torty na zamówienia, gotować obiady za zapracowanych mieszkańców miast, robić przetwory na zamówienie. Wiele chętnych miałaby również nauka gotowania regionalnych potraw oraz typowo domowych wyrobów, jak np. pierogi, bigos czy gołąbki. Warsztaty kulinarne są bardzo popularne, mogą przyciągnąć całe rodziny z miast.

7. Uprawa kwiatów

To typowo kobiece zajęcie. Kobiety kochają kwiaty, więc z chęcią będą je uprawiać. Może przynosić spory dochód, bo po świeże kwiaty będą przyjeżdżać kwiaciarze z pobliskich miast. Można skupić się na uprawie jednego gatunku, można hodować kilka podobnych. Uprawa kwiatów może odbywać się na polu lub w szklarniach
Rękodzieło – ręczne rzemiosło nie wymaga jakichś specjalnych warunków czy nakładów inwestycyjnych. Kobiety mogą produkować różne wyroby np. biżuterię, wyroby z filcu, wyroby z gliny lub masy solne, świeczki, obrazki, wyszywanki. Coraz więcej ludzi chętnie kupuje ręcznie robione szale, czapki czy wyszywane obrusy.
Wyroby można sprzedawać na kiermaszach, festynach, można też sprzedawać je na aukcjach internetowych lub nawiązać współprace ze stacjonarnym sklepie w mieście.

8. Salon kosmetyczny lub fryzjerski

Usługi dla kobiet na pewno sprawdzą się na zarówno na wsi jak i w mieście. Wystarczy odbyć kurs kosmetyczny lub fryzjerski, mieć umiejętności i chęci do nauki nowych trendów panujących w modzie. Potem można otworzyć swój salon lub wykonywać usługi w domu klientek. Jest coraz większe zapotrzebowanie jest na usługi w domach, ponieważ zapracowane kobiety często nie mają czasu jechać do salonu. Wolą, aby fryzjerka czy kosmetyczka przyjechała do nich i tam wykonała makijaż czy obcięła włosy.

9. Zbieranie ziół

Ludzie coraz większą wagę przywiązują do naturalnych metod leczenia, chcą leczyć się ziołami. Zioła to najstarsze lekarstwa świata. Na wiejskich czystych łąkach, polach, w lasach rosną rośliny, które znakomicie nadają się do wykorzystania w celach medycznych, ponieważ nie są zanieczyszczone. Na pewno znajdą odbiorców, którzy będą składali stałe zamówienia.

Jak widać, sposobów na biznes dla kobiet na wsi jest bardzo dużo. Każda kobieta może wybrać coś dla siebie.

Czytaj dalej: W co warto zainwestować na wsi

4.2/5 - (ilość ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.