Sklep spożywczy, czyli pomysł na dochodowy biznes

Wiele osób jest zdania, że każdy pomysł jest dobry, pod warunkiem, że ma się odpowiedni plan na realizację. Możliwości własnego biznesu jest nieskończenie wiele, jednak wśród nich można wyróżnić takie, na które właściwie w każdym momencie jest spore zainteresowanie.

Sprawdź też: Jak otworzyć sklep spożywczy

Ciekawym przedsięwzięciem wydaje się być prowadzenie swojego własnego sklepu spożywczego. Szczególnie jeśli za miejsce prowadzenie swojej własnej działalności ktoś weźmie lokal na osiedlu domków, czy też między blokami. To właśnie tam istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na świeże owoce i warzywa.

Tym samym można będzie przekonać się o tym, że właściwie w każdym momencie będzie bardzo duże zainteresowanie towarem. W jaki sposób można rozpocząć prowadzenie swojej własnej działalności w takim miejscu, by mieć pewność, że będzie zbyt na towar?

 1. Szeroki asortyment- pomimo tego, że na samym początku wiele osób próbuje ograniczyć koszty inwestowania w towar, to jednak należy mieć świadomość co do tego, że jednak w momencie w którym klient idzie do sklepu spożywczego ma listę zakupów. Dlatego warto jest dać mu możliwość kupna podstawowych towarów spożywczych w jednym miejscu. Koniecznie należy zaopatrzyć się nie tylko w owoce i warzywa, ale również pieczywo, masło, troszkę wędlin jak i produkty takie jak majonez czy mleko. Wiele osób wybierze mały sklepi w którym mogą zrobić podstawowe zakupy, zamiast duży market w którym są niebotyczne kolejki.

 2. Codzienne dostawy- niezwykle istotną kwestią jest omówienie z dostawcami codziennych dostaw. Dzięki temu można będzie w każdym terminie dysponować świeżym i dobrym towarem. Oczywiście przy tym należy wziąć pod uwagę przystępne ceny, które również będą mogły zachęcić do przychodzenia na zakupy.

 3. Możliwość wyboru towaru- warto jest w taki sposób zapewnić klientowi towar, by mógł on zdecydować czy wybierze droższy czy tańszy majonez czy chleb. Dzięki temu właściwie można będzie bardzo szybko zwiększyć obroty dziennie. Jak i również przyczyni się do zwiększenia asortymentu, ponieważ klienci sami będą mieli możliwość wyboru tego, co kupią.

 4. Długie godziny otwarcia- należy wiedzieć, że bardzo wiele osób pracuje od rana do wieczora, a czasami i na zmiany. Dlatego podarowanie im możliwości zrealizowania zakupów po lub przed pracą również będzie miało wpływ na obroty. Ciekawą opcja, która należy rozważyć, jest otwarcie sklepu całodobowo.

 5. Możliwość płacenia kartą- w dobie elektronicznych pieniędzy tego typu rozwiązanie wydaje się być wręcz koniecznością. Nawet jeśli początkowo ktoś stwierdzi, że to nieopłacalne, to jednak bardzo szybko można będzie się przekonać o tym, jak wiele osób płaci kartą. Dlatego warto jest mieć tę możliwość dostępną już w momencie otworzenia sklepu.

 6. Alkohol i papierosy- dzięki nim miesięczne obroty będą mogły być naprawdę spore. Dodatkowo możliwość zakupienia soków piw z lodówki będzie mogła okazać się w pełni atrakcyjna.

Odpowiednie zaplanowanie asortymentu i funkcjonalności sklepu spożywczego, będzie mogło pokazać już po pierwszych kilku miesiącach, że może to być całkiem dochodowy interes.

Czytaj dalej: Ile zarabia sklep spożywczy?

4.5/5 - (ilość ocen: 24)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

 • 22 lutego 2018 o 10:53

  Mimo wszystko trudno jest konkurować z sieciowymi sklepami spożywczymi. Trzeba być szczęściarzem jeśli się znajdzie odpowiednie miejsce bez większej konkurencji, gdzie klienci chętnie będą zaglądać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.