Jak wybić się na YouTube w 2022? 10 sposobów

jak się wybić

W tym artykule poznasz 10 sprawdzonych sposobów, jak wybić swój własny kanał na YouTube. Zapraszam do lektury. Gdy Twój kanał ma w chwili obecnej tylko 1 000 subskrybcji, to po przeczytaniu i zastosowaniu wymienionych tutaj metod, zdobędziesz o wiele więcej subów.

Zobacz też artykuł mówiący o tym jak się wybić na YouTube – Porady dla początkujących.

1. Nazwa kanału – to istotne

Pamiętaj o tym, aby nazwa kanału nie zawierała dużej ilości cyfr i liter. Ma być prosta i efektywna. Powinno się ją łatwo zapamiętać. Omijaj nazwy typu Adrian894. Możesz użyć jakiegoś angielskiego słowa. Do tego wkomponuj polski człon nazwy. Prosta i ładnie brzmiąca nazwę jest jednym z czynników osiągnięcia sukcesu na YouTube. To jest kluczowe.

2. Piękna grafika w profilu oraz w tle

Kolejny ważny element, który dotyczy każdego YouTubera. Zadbaj o sensowną i przykuwającą wzrok grafikę. Możesz jej stworzenia podjąć się sam lub zlecić to zadanie profesjonalnemu grafikowi. Grafika powinna nawiązywać do tematyki kanału. Nie możesz o tym zapomnieć. Pomyśl też o dodaniu efektownego intro, które będzie wizytówką Twojego kanału.

3. Pierwszy film

Nagraj pierwszy film, który będzie informacyjny. Przedstaw się, powiedz użytkownikom, czego będzie dotyczyć Twój kanał, o jakich rzeczach będziesz na nim mówić. Powiedz także, czego będą dotyczyć kolejne odcinki. Zaopatrz się oczywiście wcześniej w dobry program do nagrywania. Spraw sobie solidny i wysokiej jakości mikrofon. To istotne, aby dotarcie do odwiedzających Twoje filmy było odpowiednio i na szeroką skalę.

4. Podpatruj konkurencję

W tym celu oglądaj angielskiego YouTube. Wtedy dostrzeżesz, że są kanały angielskojęzyczne w niszowej tematyce, których nie ma jeszcze w Polsce. Wtedy możesz to wykorzystać i stworzyć kanał stargetowany na Polskę, gdzie nikt jeszcze nie podjął się danej tematyki. W ten sposób będziesz pierwszy w danej branży, co przełoży się na dużą liczbę wyświetleń Twoich filmów. To klucz do osiągnięcia sukcesu.

5. Nagrywanie gameplay-ów

Jest to bardzo popularne rozwiązanie, szczególnie wśród młodych YouTuberów. Gry na całym świecie cieszą się sporą popularnością. Jest to domena głównie osób młodych. Wiele osób lubi oglądać na YouTube poczynania innych graczy. Ten wybór może spowodować, że na Twój kanał zaczną wbijać spore rzeczy osób, które fascynują się oglądaniem poczynań w grach. Zastanów się nad tym rozwiązaniem.

6. Kanał w języku angielskim lub niemieckim

To może być Twoją przewagą. Zwróć uwagę na fakt, że w 63 krajach mówi się po angielsku. Aż ponad 300 milionów ludzi na świecie używa tego języka na codzień. To zwiększy szansę na sporą liczbę odwiedzin Twojego kanału. Oczywiście musisz spełnić warunek, jakim jest bardzo dobra znajomość tego języka w mowie. Natomiast gdy znasz język niemiecki, możesz tworzyć swoje własne filmy właśnie w tym języki. Miliony osób w Europie mówi w tym języku. Gdy nie chcesz ograniczać się tylko do dotarcia do Polaków, warto rozważyć kanał w języku angielskim lub niemieckim. To może przełożyć się na większą liczbę subskrybentów.

7. Stworzenie własnego challenge

Co prawda nie jest to doskonały sposób, ale może przyczynić się do większego odpowiedzialności Twojego kanału. Sposób ten ma swoje wady i zalety. Gdy dobrze się do tego przyłożysz, możesz zyskać większą liczbę subskrybentów.

8. Własna seria. Liczy się oryginalność

Postaw na własną serię, szczególnie gdy kręcisz filmy dotyczące grania w gry. To może spowodować większą oglądalność Twoich filmów.

9. Bądź sobą i rób to co kochasz

To kluczowy aspekt osiągnięcia sukcesu. Nikogo nie udawaj. Liczą się dobre pomysły i oryginalność. Wtedy zdobędziesz szacunek na YouTube wśród Twoich widzów. Widzowie lubią, gdy ktoś jest prawdziwy i nikogo nie udaje. Takie działanie wpłynie na prestiż i renomę Twojego kanału. Wielu YouTuberów, którzy osiągnęli sukces, postawiło na autentyczność. Taka postawa przyniosła pozytywny efekt w postaci milionów wyświetleń ich filmów. Przełożyło się to także na sporą i godną pozazdroszczenia liczbę subskrypcji.

10. Pozyskiwanie ruchu z innych źródeł

Gdy już wygrałeś swoje pierwsze filmy na kanał na YouTube, możesz rozpocząć działania mające na celu zwiększenie wyświetleń. Świetnie do tego nadają się media społecznościowe oraz forma. Zacznij wstawiać linki na Facebooku, Twiterze, Pinterest oraz Instagramie, które będą odsyłać do Twojego filmu. W ten sposób możesz zyskać rzeszę fanów. Pamiętaj także o tym, aby linki ozdobić sensownymi i wiarygodnymi opisami. To zwiększy zainteresowanie użytkowników internetu Twoim kanałem. Możesz także wklejać linki z opisem na fora tematyczne. To także przełoży się na większą liczbę wyświetleń Twoich filmów.

Tym akcentem kończę moją opowieść o 10 sposobów, dzięki którym Twój kanał zyska na popularności a Twoje filmy się wybiją oraz będą często odwiedzane i szanowane przez oglądających.

Czytaj dalej: SEO na YouTube

4.7/5 - (ilość ocen: 7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.