Jak rzucić swoją pracę

Czy jesteś zmęczony swoją pracą? Czy nienawidzisz nawet wstawania rano tylko dlatego, że będziesz znowu musiał iść do swojego miejsca pracy? Jesteś jednym z wielu, którzy czują w ten sposób. Jeśli myślisz o rzuceniu pracy to może powinieneś pomyśleć o zrobieniu tego w konkretnym stylu lub w konkretny sposób. Spójrz na te przykłady.

Charlo Green

Normalny sposób to wręczenie rezygnacji lub rozmowa ze swoim szefem w cztery oczy. Charlo Green nie chciała tego zrobić w ten sposób. Zdecydowała się zrezygnować w czasie pracy. Interesujące jest to,że pracowała jako reporterka w studiu telewizyjnym. Wypowiedziała słowa „odchodzę” przed kamerą i widzami. Udowodniła, że transmisja była nadawana na żywo poprzez użycie słowa na F (fuck) przed opuszczeniem studia.

Chris Holmes

ciasto-chris-holmes
źródło: Facebook

Chris Holmes wybrał bardziej elegancki sposób. Upiekł wielkie ciasto z białym lukrem na wierzchu, na którym czarnymi lukrowymi literami napisał swoją rezygnację. Chciał zmienić coś w swoim życiu i spędzać więcej czasu ze swoją rodziną. Jego przełożony na pewno ma o nim dzięki temu miłe wspomnienie.

Steven Slater

Steven Slater

Steven Slater

Steven Slater okazał niezadowolenie ze swojej pracy w inny sposób. Pracował jako steward. Po jednym długim locie postanowił nagrać filmik. Użył intercomu żeby zrugać niemiłych pasażerów, wziął piwo i opuścił samolot poprzez awaryjną zjeżdżalnię. Brzmi to bardzo dramatycznie i miało również swoje konsekwencje prawne. Jego wyczyn przyniósł mu 10.000 dolarów grzywny i rok więzienia w zawieszeniu.

Greg Smiths

gregsmith
źródło: Frank franklin ii/associated press

Słyszałeś może o Goldman Sachs? Jestem pewny, że tak. Greg Smiths dołączył do Goldman Sachs zaraz po collegu, ale w 2012 roku zdecydował, że w końcu ma dość. Był tam dyrektorem wykonawczym. Jego list rezygnacyjny został opublikowany na łamach New York Timesa. W liście tym narzekał na różne problemy, które zmusiły go do odejścia z pracy i oskarżył Goldman Sachs o sprzedaż klientom produktów, których nie potrzebowali odnosząc się do nich jak do Muppetów. Jak pamiętasz The Muppet Show było popularnym programem dla dzieci. Nie mógł więcej znieść tego nieetycznego zachowania.

Liz Wahl

Czy kiedykolwiek oglądaliście RT, Russia Today? Program informacyjny jest finansowany przez rosyjski rząd i przekazuje informacje w sposób bardzo pro rosyjski. Liz Wahl była zmęczona i miała już tego dość. Najbardziej przeraziło ją to w jaki sposób RT przedstawiało kryzys na Ukrainie. Opowiedziała o tym widzom w czasie pobytu na antenie i ogłosiła swoją rezygnację.

Marina Shifrin

Marina Shifrin wykorzystała bardzo oryginalny sposób żeby odejść. Wytańczyła to. Była producentem filmowym w Tajwańskiej firmie animacyjnej. Zatańczyła w swoim własnym filmie i użyła w nim napisów żeby zakomunikować swoją rezygnację i opowiedzieć o jej powodach. Były nimi obawy o to, że jej szef stawiał na ilość a nie na jakość oraz o to,że ta praca pochłaniała jej za dużo czasu. Jej rezygnacja stała się na tyle sławna, że Quinn Latifah zaproponowała jej pracę w swoim show.

Jak rzucić swoją pracę
4.5 (90.95%) 84 głosów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz
Ludzie Internetu Sklep internetowy Social Media Strony internetowe Wideo online Zwiększanie zasięgu
Jak zacząć nagrywać własny podcast
Jak zacząć nagrywać własny podcast i unikać błędów początkujących
sklep internetowy
Jak działa sklep internetowy
Reklamodawcy coraz częściej sięgają po vlogerów
Biuro Ciekawostki Gospodarka Pomysły na biznes Prowadzenie firmy
Jak wziąć się do pracy po powrocie z urlopu
Jak wziąć się do pracy po powrocie z urlopu
latające taksówki
Polacy pokochali latające taksówki
Oświetlenie LED
Oświetlenie LED – prawdy i mity
Inwestycje Kredyty Oszczędzanie
Spłata długu okiem windykatora
Bezpieczna platforma pożyczek społecznościowych
Bezpieczna platforma pożyczek społecznościowych
Pożyczka pod zastaw samochodu
wynagrodzenia
Rzut okiem na wynagrodzenia, czyli plany podwyżkowe w toku
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Ile tak naprawdę zarabiają prezydenci miast
Oto największy koszmar polskich pracowników
Cyfrowy detoks dla wielu osób zbyt stresujący