7 opłacalnych biznesów na osiedlu

Aby otworzyć własny biznes, wcale nie musimy szukać dalekiej lokalizacji, która pozwoli nam osiągnąć finansowy sukces. Równie dobrze możemy zacząć naszą wspaniale prosperującą działalność na własnym osiedlu. Istnieje wiele dróg, które pozwolą nam zrealizować nasze marzenia i plany.

Zobacz też inne nasze inspiracje: Pomysły na biznes w małym mieście oraz w co warto inwestować

7 opłacalnych biznesów na osiedlu

Grunt to dobrze trafić z lokalizacją – jeśli nasz biznes ulokujemy w miejscu, w którym będziemy dobrze widoczni dla mieszkańców osiedla, zagwarantuje nam to wielu klientów i odpowiednie dochody.

Poniżej przedstawiamy listę biznesów, jakie możemy założyć na naszym własnym „podwórku”. Oto 7 opłacalnych biznesów na osiedlu:

Pomysł nr 1 – własny sklep

Dobrze usytuowany, dostarczający tych produktów, z których na co dzień korzystają wszyscy – artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, alkohol. Jeśli założymy nasz sklep w miejscu, które jest szybko dostępne dla mieszkańców osiedla, możemy liczyć na częste wizyty naszych sąsiadów. Takie sklepy mają dużą popularność i są wielkim udogodnieniem zwłaszcza dla tych, którzy wiecznie się gdzieś spieszą i zależy im na czasie. Dobrze przemyślany asortyment pozwoli przyciągnąć każdy rodzaj klienta, a przystępne ceny sprawią, że sklep będzie częściej odwiedzany niż dalej położone supermarkety.

Pomysł nr 2 – gastronomia

Podobnie jak w przypadku sklepu – możemy liczyć tu na klientów, którym będzie zależało na czasie, nie lubią gotować lub nie mają na to czasu. Świetnie przemyślany wystrój lokalu zachęci wielu z nich do zostawania w nim i pozostawiania większej ilości gotówki. Może być to urocze miejsce spotkań naszych klientów. To jeden z wariantów. Drugim jest możliwość stworzenia lokalu na wynos, z dostawą do klienta. Prowadząc działalność przede wszystkim w obrębie naszego osiedla możemy dużo zaoszczędzić na dostawach gotowych dań, a jednocześnie umożliwić klientom pełną wygodę. Nie bez znaczenia będzie menu dostępne w naszym lokalu. Nasza gastronomia może serwować pizzę, ale także inne ciepłe dania – od polskiej kuchni po orientalną. Dzięki urozmaiconemu menu mamy szansę skutecznie wybić się spośród konkurencji i zapewnić sobie dobre dochody.

Pomysł nr 3 – szkoła językowa

Ten ambitny plan sprawdzi się w przypadku osób, które chcą nauczyć się języków obcych dla siebie samych, w celach zawodowych bądź też uczęszczają do szkoły i potrzebują więcej praktyki w celu zaliczenia przedmiotów. Niezależnie od powodów, którymi kierują się nasi potencjalni klienci, bliskie sąsiedztwo szkoły językowej sprawi, że dużo łatwiej będzie im skorzystać z lekcji „tuż za rogiem”, zamiast wybierać się w bardziej odległe rejony danej miejscowości.

Pomysł nr 4 – oddział banku

Ten pomysł, choć nie najłatwiejszy w realizacji, może przynieść nam duże dochody. Zwłaszcza, jeżeli od najbliższego oddziału banku mamy sporą drogę do pokonania. Usługi znajdujące się na tym samym osiedlu znacznie ułatwiają załatwianie większości różnych, pilnych i naglących spraw. Z pewnością na brak klientów narzekać nie będziemy, decydując się na otworzenie takiego biznesu.

Pomysł nr 5 – sklep monopolowy

Działający 24 godziny na dobę – prawdopodobnie o każdej porze dnia i nocy będzie cieszył się powodzeniem. Zarówno wśród studentów, jak i osób pracujących. Warto dobrze zastanowić się nad rodzajami alkoholi, które będzie można nabyć w naszym sklepie – czy będzie to raczej bardziej ekskluzywny sklep, czy też nastawiony na każdy typ klienta.

Pomysł nr 6 – zakład fryzjerski

Zapotrzebowanie na fryzjerów nigdy nie maleje – drobna zmiana fryzury, zabiegi prostujące lub odżywiające włosy, zmiana koloru, a może zapotrzebowanie na fryzury okolicznościowe – bogaty pakiet usług sprawi, że na brak klientów zdecydowanie nie będzie można narzekać.

Pomysł nr 7 – zakład kosmetyczny

Będzie funkcjonował równie dobrze, jak zakład fryzjerski. Możliwość skorzystania z różnych zabiegów upiększających rzut beretem od naszego domu to coś, czego nie przepuści żadna klientka wzorowo dbająca o swoją urodę. Dzięki dobrej reklamie przyciągniemy wielu klientów, posiadając wyjątkowy pakiet usług – przyciągniemy klientów również spoza naszego osiedla.

Te kilka pomysłów to tylko podpowiedzi, na co warto postawić, jeżeli zdecydujesz się założyć własny biznes. Świetnie funkcjonować może również założenie sklepiku odzieżowego, oferowanie usług krawieckich i innych.

Bardzo ważne jest wybranie takiego miejsca na naszym osiedlu, które będzie łatwo dostępne i obok którego będzie przechodziła znaczna część mieszkańców osiedla.

Prowadzenie biznesu na własnym podwórku sprawia, że nasz biznes mamy praktycznie cały czas pod swoją opieką. Żeby osiągnąć sukces, powinniśmy postawić na wyjątkowość i kreatywność, świetny wystrój i posiadającą duże umiejętności interpersonalne obsługę.

Z czasem, prowadząc nasz biznes na osiedlu, możemy dotrzeć do znacznie szerszego grona klientów – przyjaciół i rodziny naszych sąsiadów – tym samym gwarantując stały i satysfakcjonujący nas dochód.

Niezależnie od tego, czy nasz pomysł będzie oryginalny, czy może też skorzystamy z oferty typu franchising – czyli będziemy prowadzić nasz biznes pod znaną i rozpoznawalną marką – mamy ogromne szanse na powodzenie w naszej inwestycji.

Czytaj dalej: Jaki biznes warto otworzyć w mieście

4.8/5 - (ilość ocen: 114)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.