Wynajem dźwigów, czyli pomysł na dochodowy biznes

dźwig

Żyjemy w czasach, kiedy prawie każdy może zacząć i robić wspaniałe rzeczy sam. Tak niewiele nas zatrzymuje i chcę, aby ludzie zrozumieli, że możemy zrobić wszystko, na co mamy ochotę. Nie tylko możemy, ale musimy. Trzeba mieć odwagę i chęć, by to zrobić. Jest jednak ogromna liczba profesjonalistów nic nie robiących, nie wiedzących co tworzyć. Tyle zmarnowanego potencjału.

Ludzie działają w odpowiedzi na bodźce i motywacje. Dwie główne motywacje jakie zmuszają nas do działania, to potrzeba czerpania przyjemności oraz potrzeba unikania bólu jakiego doświadczamy.

Spójrzmy na naszych przodków, którzy żyli w jaskini. Odpowiadali oni na takie same motywacje jak my dzisiaj. Kiedy doświadczyli zimna, był to ból, który zmotywował ich do poszukiwania rozwiązania. Początkowo próbowali go uniknąć, przechodząc na ciepły klimat. Jednak po odkryciu, że pokrycie skóry zwierzęcą skórą pomoże im przetrwać w zimnie, sytuacja się zmieniła. Otworzyło to nowe możliwości.

Każdy plac budowy jest otoczony szeroką gamą urządzeń. Jeśli na placu budowy budowana jest wysoka konstrukcja, z pewnością potrzebne będą dźwigi.

Istnieje kilka firm, które wynajmują dźwigi i można je łatwo wyszukać online, aby skontaktować się z nimi w celu zaspokojenia potrzeb budowlanych np. jak transnaczk.pl

Dźwigi są jak osoby realizujące projekty przemysłowe XXI wieku – wiszą nad placami budowy, unoszą się, obracają i podnoszą przedmioty wielotonowe. Dźwigi są istotną częścią procesu budowlanego – bez dźwigów wiele budynków po prostu by nie powstało.

Jednak mówienie po prostu o dźwigach to jedno, ale tak naprawdę założenie wypożyczalni dźwigów to coś zupełnie innego. Niektóre dźwigi wynajmowane mają udźwig ponad 20 ton, co oznacza, że sam żuraw musi być cięższy.

Założenie firmy dźwigowej wymaga znacznego kapitału, znajomości rynku i drogiej polisy ubezpieczeniowej.

Poznaj lokalny rynek

Po pierwsze, należy przeprowadzić badanie rynku. To również pomaga, jeśli byłeś w branży budowlanej. Jeśli chodzi o usługi dźwigowe, mądre będzie uruchomienie usługi dźwigowej tylko wtedy, gdy potrzebuje jej Twoje miasto. Może się również zdarzyć, że w Twoim mieście lub gminie istnieje już korporacja dźwigowa, z której firmy budowlane nie są zadowolone. Jest to doskonała okazja, aby wejść na rynek.

Aby ustalić, czy istnieje dobry potencjalny rynek, należy przeprowadzić badanie rynku wśród istniejących firm zajmujących się wypożyczaniem dźwigów. Czy ich klienci są zadowoleni? Czy mają dobre recenzje w internecie? Jeśli nie, może to być znak, że można konkurować z istniejącymi firmami.

Ważne jest również, aby dysponować kapitałem potrzebnym do rozpoczęcia działalności w zakresie wynajmu dźwigów. Istnieje wiele kosztów początkowych związanych z uruchomieniem i prowadzeniem wypożyczalni dźwigów. Potrzebujesz na przykład ubezpieczenia i oczywiście floty dźwigów.

Budownictwo jest przedsiębiorstwem wieloletnim, które zawsze potrzebuje ciężkich maszyn i urządzeń. Nie wszystkie przedsiębiorstwa budowlane mogą sobie pozwolić na posiadanie własnych maszyn. Dlatego poszukują firm, które oferują ciężki sprzęt, np. dźwigi do wynajęcia.

Wypożyczalnia żurawi może być opłacalna, jeśli rozpocznie się od właściwego planowania i odpowiednich strategii marketingowych.

Jeśli szukasz sfinansowania zakupu z kredytu bankowego, musisz wziąć pod uwagę odsetki od tego kredytu i ile czasu zajmie spłata kredytu wraz z odsetkami.

Przed rozpoczęciem wypożyczalni należy również ustalić potencjał zarobkowy żurawi, które mają zostać zakupione. Bardzo ważne jest, aby znaleźć próg rentowności dla inwestycji.

Początkowo możesz więc zwrócić się do firm budowlanych i zaoferować im zniżki na wynajem dźwigów od Ciebie.

Reklamuj swoje usługi w lokalnych gazetach i innych mediach. Można również reklamować się w internecie.

4.3/5 - (10 votes)

1 komentarz. Czytaj komentarze lub napisz nowy komentarz

  • 19 lipca 2018 o 01:03

    Każdy biznes jest fajny jak jest zrobiony z pomysłem. Czy dźwigi, to tylko podejścia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *